(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата Б каде се Италија, Хрватска, Шпанија и Албанија

Составот на групата Б на овогодинешното ЕП совршено одговара на фразата „група на смртта“, бидејќи ждрепката…

(ВИДЕО+ФОТО) Македонија не се предаде и со достоен пораз од Италија се прости од ЕП 2023!

Македонија го заврши учеството на ЕП 2023 во осминафиналето откако домаќинот Италија славеше со 3-0 (25:20,…

Ова е тажен ден за фудбалот – Буфон ја завршува кариерата!

Славниот италијански голман Џанлуиџи Буфон (45) реши да стави крај на својата блескава кариера. Како што…

(ВИДЕО) Празник за очи – Жешката навивачка на Наполи го исполни ветувањето!

Фудбалерите на Наполи ја освоија првата шампионска титула на Италија по времето на Диего Марадона. Третата…

(ФОТО) Овој Ф1 возач зема лопата во рака и чистеше улици во Италија!

Челниците на Формула 1 пред ја откажаа Големата награда на Емилија-Ромања, на легендарната Имола изминатиот викенд.…

Потоп на Јувентус – Нема да игра во ЛШ, но тоа не е најлошата вест, се чека УЕФА!

Јувентус беше казнет со 15 одземени бодови поради финансиски малверзации и „фризирање“ на своите книги, а…

(ВИДЕО) Нема да се вози трката во Формула 1 во Имола – Поплавите во Италија ја откажаа, а има и загинати!

Трката во Формула 1 за Големата награда на Италија на легендарната Имола беше откажана поради поплавите…

(ВИДЕО) Најдобриот стрелец во Аргентина ќе игра за Италија – Манчини ја потврди добра вест за аѕурите!

Актуелниот европски првак Италија има проблем во новиот квалификациски циклус бидејќи му недостигаат напаѓачи. Чиро Имобиле…

(ФОТО) Италијанецот се смрзна кога во неговата продавница влезе Џордан – Еве што барал од него!

Во Европа летово одмoра и најголемиот кошаркар во историјата Мајкл Џордан, поточно, во Италија. Таму влегол…

Серија А прави радикален потег – Ќе се игра плејоф за скудетото, но само во овој случај!

Фудбалскиот сојуз на Италија денеска одобри измени во форматот на натпреварувањето во Серија А, така што…

(ВИДЕО) Ова ретко се гледа – Новата магија на Дончиќ која го воодушеви светот!

Од Лука Дончиќ видовме се, но со овој потег тој повторно го воодушеви светот Одличниот словенечки…

(ВИДЕО) Марадона влезе во Тео Хернандез од Милан и го постигна голот на сезоната!

Оваа натпреварувачка сезона беше шампионска за фудбалерите на Милан кои по пауза од 11 години повторно…

ЧАО ЈУНАЈТЕД! Ваква понуда не се одбива – Кавани заминува од Англија и се сели во Италија!

Италијанскиот фудбалски прволигаш Салернитана по секоја цена сака да го ангажира искусниот уругвајски голгетер Единсон Кавани.…

(ВИДЕО) Пред 18 години го постигна голот на кариерата – Гол кој само тој можеше да го даде, а по кој настана хаос!

Еден од најубавите голови во кариерата на легендарниот Златан Ибрахимовиќ го постигна во дресот на Шведска…

Арапите влегоа и во Италија – Го купија поранешниот тим на Несторовски и Трајковски!

Сопствениците на Манчестер Сити купија 80% од акциите на поранешниот тим на нашите репрезентативци Несторовски и…

(ВИДЕО) Која селекција им го нанесе најголемиот и најболниот пораз на Италија?

Синоќа, Германија на свој терен во Мехенгладбах и нанесе тежок пораз на Италија со резултат 5:2.…