(ВИДЕО) Марадона влезе во Тео Хернандез од Милан и го постигна голот на сезоната!

Loading

Оваа натпреварувачка сезона беше шампионска за фудбалерите на Милан кои по пауза од 11 години повторно се искачија на врвот во италијанската Серија А.

фото: MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images

Тоа за еден од најтрофејните клубови во светот беше 19-та шампионска титула во историјата, а оваа сезона токму од нивните редови доаѓа човекот кој го постигна и го доби признанието за најдобар гол.

Неговиот погодок е избран за најдобар во италијанскиот шампионат за минатата 2021/22 сезона.

Тео мина 60 метри и во стилот на Диего Марадона нанижа неколку дефанзивци, а потоа успеа да ја затресе мрежата на Аталанта….