(ФОТО) И ОФИЦИЈАЛНО, Лукаку се врати во старото јато!

РОМЕЛУ ЛУКАКУ повторно е играч на Милански Интер. Белгискиот репрезентативец пристигна на едногодишна позајмица од Челзи,…

Сака да се врати на терените – Ериксен пред себе си постави само една задача!

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен изјави дека сака да се врати на теренот и дека целта му…

ВИДЕО: Милан и Интер добиваат нов стадион – Колку ќе чини и кога ќе биде готов?

Она за што се зборува веќе некое време е дефинитивно – фудбалските великани на Милано ќе…

ФОТО: Водителката ја собра целата слава на миланското дерби – Нејзиниот изглед е БРУТАЛЕН!

Ќе и скандираат секогаш кога ќе се појави на теренот. Вљубениците на фудбалот синоќа можеа да…

ХИТ ВИДЕО: Ѕвездата на Интер со стил пристигна во тренинг кампот – Сите беа воодушевени!

Шоу пред тренингот на Интер направи Артуро Видал кој пристигна со својот ретро автомобил. Контроверзниот Чилеанец,…

Арапите ја освојуваат Европа – По Њукасл сега сакаат да го купат поранешниот европски шампион!

Саудискиот престолонаследник принцот Мохамед бин Салман, односно инвестицискит фонд близок до него, има намера да купи…

Во недела се испишува историја на фудбалот – Ќе се случи нешто што никој досега немал прилика да го види!

Никогаш не се случило во историјата на фудбалот Интер и Милан да гостуваат во ист ден.…

Во долгови до гуша – Интер не го реши проблемот ниту со продажбата на Лукаку и Хакими!

Италијанскиот гигант Интер објави дека се наоѓа во многу лоша финансиска состојба. Без разлика што го…

По 10 години се враќа во старото јато – Овој фудбалер е на пат да станер рекордер по трансфер сумите!

Уште еден мега трансфер очекуваме да се случи овие денови. Станува збор за белгиецот Ромелу Лукаку…

ШОК на Сан Сиро – Две големи ѕвезди на Милан го напуштија клубот!

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума ги напушти росоњерите и потпиша повеќегодишен договор со Пари Сен Жермен!…

Следната сезона ќе биде последна за Меси во Барселона – Еве каде ќе ја продолжи кариерата!

Лионел Меси кариерата можно е да ја продолжи во МЛС лигата во САД во тимот на…

(Видео) Како Милан го доби дербито со Интер за прво место во Серија АНавивачките на Интер и Милан

Навивачките на Интер и Милан пленат со својата убавина. Во пресрет на големото градско дерби во…

Видео: Интер со пресврт ја тресна од земја старата дама на Сан Сиро!

Во Италија, Интер го победи Јувентус со 2-1 во на Сан Сиро во дербито на Серија…

Милански Интер повторно продаден, Сунинг од Кина е нов сопственик!

Сопственик на фудбалскиот клуб Џангсу, кинеската инвестициска компанија Сунинг, го купи контролниот пакет акции на калчолигашот…

Големи проблеми за Интер, Икарди сериозно го повреди коленото!

Капитенот на Интер, Мауро Икарди, поради повреда на коленото ќе отсуствува од фудбалските терени еден месец.…