ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО – Интер останува без пола состав, Џеко заминува во Турција!?

Loading

Босанскиот репрезентативец и член на Интер, Един Џеко (37) е многу блиску до преселба во турски Фенербахче, објави италијанскиот новинар Руди Галети.

фото:SHUTTERSTOCK

По финалето во Лигата на шампионите (0:1), на напаѓачот на Босна и Херцеговина му истече договорот со Интер, па сега, близу до 40-тата години, е во потрага по нов клуб.

Галети истакнува дека останува само да се договорат за деталите со Фенер.

фото: Getty

Џеко минатата сезона постигна 14 гола на 52 натпревари.