ФОТО: Водителката ја собра целата слава на миланското дерби – Нејзиниот изглед е БРУТАЛЕН!

Loading

Ќе и скандираат секогаш кога ќе се појави на теренот. Вљубениците на фудбалот синоќа можеа да уживаат во големото градско дерби помеѓу Милан и Интер.

ФОТО: Profimedia

Милан и Интер одиграа одличен натпревар, кој заврши со резултат 1:1, а натпреварот конечно се одигра пред полниот Сан Сиро.

Една од најпопуларните спортски новинарки во светот Дилета Леота по натпреварот беше во центарот на вниманието.

Дилета синоќа беше на Сан Сиро каде што се појави во живо во телевизиската програма на ДАЗН, а со своето провокативно издание предизвика многу реакции од трибините…

Обожавателите го скандираа нејзиното име секогаш кога таа ќе се појави на теренот, а Дилета не криеше дека ужива.

Таа објави видео од синоќешниот натпревар од Сан Сиро, проследено со неколку фотографии.