(ФОТО) ЕВРО 2024: Ја претставуваме Групата Ц каде се Англија, Србија, Словенија и Данска

Дојде време и фудбалска Србија конечно да се појави на едно Европското првенство. Во текот на…

(ФОТО Галерија) Одбојкарите беа бодрени од над 20.000 гледачи на сите натпревари!

Одбојкарската федерација на Македонија објави дека натпреварите на ЕП 2023 во групата Ц кои се играа…

Германија и Полска го заверија настапот во 1/8 финалето на ЕП 2016!

Со минимални но вредни победи, репрезентациите на Германија и Полска го потврдија настапот во 1/8 финалето…

Германија и Полска одиграа досаден фудбал за прво реми без голови на ЕП!

И во третиот, натпревар во рамките на второто коло од Групата Ц во Париз репрезентациите на…

Северна Ирска со историска победа на ЕП, падна Украина со 2-0 во групата Ц

На вториот меч во Лион, Северна Ирска со 2-0 ја совладаа селекцијата на Украина. Головите ги…

И Полска минимално славеше над Северна Ирска, Милик јунак на мечот!

Репрезентацијата на Полска ја оправда фаворитската улога и со минимални 1-0 ја совлада селекцијата на Северна…

Копа Америка 2016 – Бразил го уништи Хаити, Еквадор и Перу одиграа реми!

На Копа Америка се одигра 2.коло и во групата Б каде Бразил го уништи Хаити со…