Го прашаа Пеп дали Сити е најдобар во Европа – Рече НЕ, има едни момци кои играат подобро од нас!

Манчестер Сити го декласираше Лајпциг со 7:0 во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите и…

,,Кристијано се враќа во Европа,, – Ал Наср објави шокантни детали, а тренерот го потврди заминувањето!

Кристијано Роналдо наскоро би можел да го напушти Ал Наср и да се врати на Стариот…

(ФОТО) СПЕКТАКЛ во Лондон – За првпат во историјата ќе ја гледаме големата 4-ка во ист тим!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ го потврди учеството во Лејвер купот и заедно со Роџер Федерер, Рафаел…

(ФОТО) Суперкомпјутер го одлучи освојувачот на Мундијалот во Катар – Трофејот останува во Европа!

Суперкомпјутерот, аналитички модел „Аналист“, ги предвиде шансите на репрезентациите кои учествуваат на претстојното Светско првенство во…

(ВИДЕО) Да се наежиш! Денеска е денот кога цела Македонија беше на нозе – РК Вардар стана шампион на Европа!

На денешен ден пред точно 5 години, ракометниот клуб Вардар за првпат во историјата стана шампион…

(ВИДЕО) Денот кога во Југославија одекнуваше – Дарко, Дарко, Црвена Звезда е шампион на Европа!

На денешен ден, 29 мај 1991 година, Црвена звезда го освои Купот на шампионите, откако во…

Уште не размислува за пензија – Ќе наполни 44 и ќе игра надвор од Европа!

Во јануари ќе наполни 44 години, но се уште не планира да ги закачи копачките на…

Планетата не памети ваков фудбалски ден – Утре сите пред ТВ и уживајте во спектаклите!

Тешко дека некој ден може да се спореди со утрешниот ден недела и со неверојатната фудбалска…

Арапите ја освојуваат Европа – По Њукасл сега сакаат да го купат поранешниот европски шампион!

Саудискиот престолонаследник принцот Мохамед бин Салман, односно инвестицискит фонд близок до него, има намера да купи…

И покрај тоа што е скоро на дното, еве зошто вреди да се игра во АБА лигата!?

Новата кошаркарска сезона е на прагот, викендов се играат последните подготвителни натпревари, а во некои земји,…

УЕФА ги исфрла од Европа Реал Мадрид и Јувентус – Прочитајте повеќе за деталите!

Главниот одбор на организацијата на европскиот фудбал, УЕФА, заседава денеска. Се шпекулира дека може да следат…

Македонија стана трета ракометна сила во Европа – Кои земји се пред нас?

Македонскиот машки клупски ракомет се најде на третото место на најновата листа која ја објави Европската…

Со 59 голови во сезоната Луис Суарез по втор пат ја доби Златната копачка на Европа

Уругвајскиот голгетер Луис Суарез минатата сезона имаше неверојатна голеада во дресот на Барселона. Да бидеш најдобар…

Видео: Оклахома Сити ја почуствува моќта на Реал Мадрид!

Во НБА лигата започнаа натпреварите од претсезоната, а неколку клубови формата ќе ја темпираат и на…

УЕФА го избриша Меси, Гризман, Роналдо и Бејл во трката за најдобар во Европа!

Во најтесниот избор на УЕФА за сезоната 2015/16 ќе го нема Меси, а изборот падна на…

Ова се 10-те фудбалери на УЕФА во трката за најдобар во Европа!

УЕФА објави листа со 10 претенденти за најдобар играч во Европа минатата сезона. Листата ја предводи…