Белгија ја покажа силата, декласирана Унгарија со 4-0 и пласман во 1/4 финалето!

Шестиот учесник во четвртфиналето е селекцијата на Белгија која во осминафиналето ја декласираше Унгарија со 4-0.…

Романија и Швајцарија ги поделија бодовите, 1-1 во групата А

Во А групата Романија и Швајцарија ги поделија бодовите играјќи 1-1. Натпреварот почна со две одлични…

Словачка ја изненади Русија со 2-1 во групата Б на ЕВРО 2016

На ЕП 2016 во Франција започна 2.коло од фазата по групи. Се одиграа три меча, два…

Ова се ТОП 10 головите од 1.коло на ЕВРО 2016!

Исланд испиша историја, одигра реми 1-1 против силната Португалија

На Европското фудбалско првенство во Франција се комплетираше првото коло со последните две средби од Ф…

Унгарија го победи соседот Австрија со 2-0 по 44 години без учество на ЕП

Во првиот натпревар од групата Ф, на Европското фудбалско првенство што се одржува во Франција, Унгарија…

Овие млади ѕвезди треба да блеснат на ЕВРО 2016!

Големите натпреварувања, се идеална шанса за помладите фудбалери да се покажат во најдобро можно светло и на…

Пике ја спаси Шпанија и го прекина проклетството на 13 јуни!

Шпанија со минимална победа над Чешка (1-0) ја започна одбраната на титулата на ЕУРО 2016. Шпанците…

Велс ја победи Словачка со 2-1 за историско деби на евро шампионатите!

Дебитатнот на Европскиот првенства репрезентацијата на Велс ја победи Словачка со 2-1, во пресметката на дебитантите…

Швајцарија ја победи Албанија со 1-0, во дербито на групата А

Швајцарија, во Ленс ја совлада Албанија со 1:0 во вториот натпревар од 1.коло на А-групата на…

Паје ја спаси Франција и ја сруши традицијата на домаќините!

Во Париз, Франција започна 15-тото Европско првенство во фудбал 2016. На преполнетиот стадиот Стад Де Франс,…

Голема чест за овој судија кој прв ќе ја дели правдата на ЕВРО 2016!

Унгарскиот судија Виктор Кашаи ја доби честа да ја дели правдата на отворањето на Европското првенство…

Погледнете го распоредот на сите натпревари со саатница на ЕВРО 2016 во Франција!

Преостануваат само уште 2 дена до стартот на Европското фудбалско првенство 2016 во Франција. В петок…