МЕСИ донесе одлука – Бекам и Барселона нека почекаат, само тој знае каде ќе игра следното лето!

Многу се шпекулираше за судбината на Лионел Меси и неговиот следен клупски ангажман, а сега се…

Ако го сакаат откритието од ЛШ, Барселона и Јунајтед ќе треба да си платат 120 милиони евра!

Барселона и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за 21-годишниот играч од средниот ред на Бенфика, Енцо Фернандез,…

Мбапе ја раздрма Франција – Кобниот план на Килијан за трансфер во Реал за ,,џабе,,!

Килијан Мбапе летово потпиша нов договор со ПСЖ до 2025 година. Иако се беше подготвено Французинот…

Разрешени сите дилеми – Леброн добива нов договор, а од сумата боли глава!

НБА ѕвездата член на Лејкерс, Леброн Џејмс се согласи на нов договор вреден 97 милиони долари…

Тој е најголемото промашување на Реал Мадрид – Го платија 115 милиони евра, а сега сакаат да се откачат од него!

Фудбалерот на Реал Мадрид и белгиски репрезентативец Еден Азар би можел да ја продолжи кариерата во…

(ВИДЕО) СКАНДАЛ во САД! – Падна на допинг тестот, а потпиша договор на 340 милиони долари!

Голем спортски скандал ја потресе Америка, а станува збор за безбол суперѕвездата Фернандо Татис Јуниор (23)…

ИБРА во свој стил стана хит – Прочитајте каков легендарен одговор доби на едно прашање од навивач!

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ неодамна го продолжи договорот со Милан на уште една сезона со значително…

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ и во петтата деценија ќе игра фудбал – Неуништливиот потпиша со Милан за овие услови!

Славниот Швеѓанец Златан Ибрахимовиќ нема намера да стави крај на својата играчка кариера, а денеска и…

РК Вардар остана без иконата Дибиров – Русинот го напушта бродот кој тоне!

Рускиот ракометен интернационалец, Тимур Дибиров ја завршува долгогодишната одисеја во двојниот европски првак РК Вардар. Тој…

Јунајтед повторно ја изненади фудбалската јавност – Го донесе данецот на Олд Трафорд!

Од клубот од „Олд Трафорд“ ни стигнува и официјална потврда дека данскиот фудбалер Кристијан Ериксен е…

Засекогаш ќе се памети денешниот ден – Коби Брајант потпиша за ЛА Лејкерс!

На 11 јули 1996 година, Коби Брајант официјално стана член на Лос Анџелес Лејкерс. Драфтот во…

(ВИДЕО) ,,DAME TIME,, не мрда од Портланд – Доби неверојатна сума за уште 2 години!

Шесткратниот Ол-стар играч Демијан Лилард и Портланд Трејл Блејзерс се договорија за двегодишно продолжување на неговиот…

Влезе во историјата на НБА лигата – Потпиша нов договор со Денвер, а од сумата боли глава!

Двократниот последователен МВП на НБА лигата Никола Јокиќ одново ги помести границите во лигата. Овој пат…

ГОТОВО Е! – ПСЖ има нов тренер, а многумина ќе се изненадат од изборот!

Кристоф Галтије ќе биде нов тренер на ПСЖ, тврди доверливиот италијански новинар Фабрицио Романо. Францускиот фудбалски…

(ВИДЕО) Роналдо влегува во крипто светот и го зголемува богатството – Потпиша важен договор!

Бинанс, (“Binance”) најголемата светска берза за криптовалути во однос на обемот на тргување, објави дека потпишала…

ЧАО ЈУНАЈТЕД! Ваква понуда не се одбива – Кавани заминува од Англија и се сели во Италија!

Италијанскиот фудбалски прволигаш Салернитана по секоја цена сака да го ангажира искусниот уругвајски голгетер Единсон Кавани.…