Чао Милано, Чао Интер, Чао Италија – Белгиецот експресно се враќа во Лондон!

Белгискиот фудбалер Ромелу Лукаку на крајот на сезоната ќе се врати во Челзи од позајмицата во…

Распродажба во Челзи – Заминуваат голем број познати фудбалери!

Челзи го собори рекордот оваа сезона кога е во прашање обештетувањето за доведување играчи. Лондонскиот клуб…

Повеќе никој не го сака во тимот, а платен е дури 113 милиони евра!

Во јуни оваа година му завршува позајмицата во Интер и се враќа во Премиер лигата во…

(ВИДЕО) Имаа жестока пресметка на лондонското дерби, а сега им стигна заслужената казна од ФА – Еве кој како помина!

Менаџерите на Челзи и Тотенхем, Томас Тухел и Антонио Конте се казнети од англиската ФА поради…

Германецот го напушти Челзи, а за неуспехот во Англија крива му е ВАР технологијата!

Тимо Вернер го обвинува ВАР за својот неуспех во Челзи и сите случувања во Премиер лигата.…

Го платија над 100 милиони евра, а сега има преку 100 кг – Замина на позајмица во Милано под строга диета!

Фудбалскиот клуб Интер му нареди на својот напаѓач Ромелу Лукаку да го започне режимот на медитеранска…

(ВИДЕО) Зошто да биде едноставно кога може комплицирано – Промаши празен гол, но даде кош!

Во рамките на американската турнеја, Челзи ја победи Мексиканска Америка со 2:1 во првиот подготвителен натпревар. Сите…

(ФОТО) И ОФИЦИЈАЛНО, Лукаку се врати во старото јато!

РОМЕЛУ ЛУКАКУ повторно е играч на Милански Интер. Белгискиот репрезентативец пристигна на едногодишна позајмица од Челзи,…

Серена Вилијамс и Луис Хамилтон се вклучуваат во купопродажбата на Челзи?

Најголемите светски спортски ѕвезди, седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон и една од најдобрите…

(ВИДЕО) Само еден тренер беше вака доволно храбар и луд да збори со милијардерот Абрамович!

Рускиот милијардер Роман Абрамович поради пријателските односи со рускиот претседател Владимир Путин се најде под жесток…

Челзи пред распаѓање – Клубот би можел да исчезне за 80 саати!?

Челзи е во голема неволја и сериозна криза поради санкциите кои Велика Британија му ги воведе…

Голем шок за Челзи – Премиер лигата донесе ригорозна одлука за Абрамович!

Фудбалската Премиер лига го дисквалификува сопственикот на Челзи, Роман Абрамович од функцијата директор на клубот, откако…

Прославениот УФЦ борец даде понуда за купување на Челзи – Следуваа урнебесни реакции!

Прославениот УФЦ борец Конор Мек Грегор на Твитер ја објави својата понуда за купување на Челзи…

Абрамович одби 2,5 милијарди евра, но сега пак го продава Челзи – Кој ќе го сруши рекордот?!

Роман Абрамович би можел да биде посредник во преговорите меѓу Русија и Украина, но сега од…

ВИДЕО: Напаѓачот на Челзи е светски рекордер – ВАР му поништи 16 гола во сезоната!

Фудбалерите на Челзи го совладаа Саутемптон со 3:1 во седмото коло од англиската Премиер лига. Мечот…

ВИДЕО: Јахтата на Роман Абрамович од 610 милиони долари која нема што нема!

Рускиот милијардер и сопственик на фудбалскиот клуб Челзи Роман Абрамович си се почасти со нова јахта.…