Џоковиќ објави крај на сезоната 2017 – Дознајте колку ќе биде надвор од терените (видео+фото)

Новак Џоковиќ, поранешниот светски рекет број еден и официјално ја заврши тениската сезона 2017. Србинот тоа…

Видео: Тука Новак Џоковиќ ќе ја враќа страста кон тенисот!

Новак Џоковиќ објави видео од местото каде што почнал да се бави со тенис. Тој на…

Новак Џоковиќ ја изгуби страста кон тенисот!

Лидерот на светската АТП листа, Новак Џоковиќ изјави дека не се чувствува добро и дека полека…

Иванишевиќ и Чилиќ ја прекинаа соработката…

Најдобриот хрватски тенисер Марин Чилиќ ја прекина соработката со својот тренер Горан Иванишевиќ. Чилиќ и Иванишевиќ…

Мареј го освои атп турнирот во Квинс и стана рекордер со 5 победи!

Вториот тенисер на светот пак Британецот Енди Мареј успеа да победи на турнирот на Квинс клубот…

Маер го доби германскиот двобој против Зверев за титула во Хејл!

Во германска борба во финалето на Гери Вебер опен во Хале, ветеранот Флоријан Маер беше подобар…

АТП 500 Хејл: Федерер избори пласман во 1/4 финалето!

На АТП 500 турнирот во Хејл Роџер Федерер ја забележа 52. победа на турнирот, откако го…

Џоковиќ близу границата од 17.000 поени на АТП листата – НОВ РЕКОРД!

  Новак Џоковиќ, по освојувањето на Ролан Гарос доби нови 800 атп бодови. Тој е на…

Џоковиќ ја презеде титулата од Мареј на АТП 1000 турнирот во Мадрид за рекорден 29-ти мастерс

Новак Џоковиќ и Симона Халеп ги освоија пехарите на АТП И ВТА тенискиот мастер 1000 што…

Најдобрите моменти од мастерсот Индијан Велс 2016

Организаторот на турнирот, за крај на Индијан Велс 2016, го објави видеото на најдобрите потези од…

(Видео+Фото) Шок: Новак Џоковиќ го предаде мечот во Дубаи!

Новак Џоковиќ во четвртфиналето на АТП турнирот во Дубаи беше голем фаворит за пласман во полуфиналето…

Видео: Џоковиќ стигна до јубилејната 700-та победа во кариерата!

Новак Џоковиќ, стигна до својата јубилејна 700-та победа во кариерата, откако го победи Малек Јазири со…

Титулите на АТП 250 турнирите во Монпеље и Софија во рацете на Гаске и Баутиста

Францускиот тенисер Ришар Гаске ја освои третата титула на АТП турнирот од серијата 250 серијата што се играше…

Видео: Џоковиќ и Надал ќе играат во финалето на АТП турнирот во Доха

Новак Џоковиќ се погрижи за уште еден рекорд на кариерата на дуелот од полуфиналето на АТП турнирот…

Најдоброто од АТП и ВТА мастерсот 1000 во Синсинати

Новаќ Џоковиќ и оваа година не успеа да го освои единствениот мастерс кој му недостига од…

Ова се најдобрите поени на завршениот тениски мастерс во Мајами

Вториот тениски мастерс од серијата 1000 заврши во Мајами, но истиот оваа 2015 година ќе се…