Ристо Вујачиќ пристигна во Вардар

740762_4694853643647_901202750_o

Тој се најде и на поширокиот список за дуелите на Црна Гора против Србија и Исланд. Игра како десно крило но по потреба и како десен бек, апретходната сезона настапуваше за Металопластика од Шабац каде не се наигра многу. Тој е доведен во Вардар на барање на Пепи Манасков кој решил да му даде минутажа во вториот тим на Вардар кој без сомнение ќе влезе во ракометната елита. Инаку Вујачиќ првите ракометни чекори ги прави во Морнар од Бар.