ЖРК ВАРДАР извесен период и без Бегоња Фернандез

Лекарските прегледи потврдија кинење на предните вкрстени лигаменти на десното колено на пивотменот на Вардар и…

Селекторот Обрван и ракометарите ги почнаа припремите за ЕУРО 2016

  Претстојат дуелите со Швајцарија и Чешаза Европскот Првенство 2016, па така македонската сениорска репрезентација го…

Металург без половина тим на мегдан со Војводина

Екипата на Металург отпатува за Нови Сад, каде утре ќе одигра нов натпревар во рамките од…