Абутовиќ нема право за настап на следниот натпревар

abutovikj-nie-kje-im-iskineme-povekje-od-sedum-dresovi-88031

 

Дисциплинската комисија донесе одлука за ракометарот на Вардар Илија Абутовиќ со која тој нема право на настап на реванш мечот против Веспрем на 15 Ноември. Казната доаѓа како резултат на црвениот картон кој Абутовиќ го доби во последната минута од мечот со Монпеље кој заврши без победник 34-34.

Вардар од гостувањето во Франција се врака со еден бод и го држи второто место во групата Ц: