ПРЕСВРТ – На Јувентус му се укинува казната и му се враќаат 15-те бода?!

Торинскиот фудбалски гигант Јувентус би можел да биде помилуван по драстичната казна од 15 поени во…

Повеќе никој не го сака во тимот, а платен е дури 113 милиони евра!

Во јуни оваа година му завршува позајмицата во Интер и се враќа во Премиер лигата во…

(ФОТО) Најголемата брука на Мурињо – Им дофрлаше на децата на мечот Рома-Лацио, родителите згрозени!

Жозе Мурињо секогаш ќе биде „Специјален“, но очигледно никогаш нема да биде „Господ“. Откако го доби…

(ВИДЕО) Кремонезе нерешлива енигма за Рома – По купот, волчицата падна и во Серија А, Мурињо поцрвене!

По цели 27 години пауза, дојде и тој ден, Кремонезе ја постигна првата победа во Серија…

Поради ѕвездата во тимот си ја намали платата, титулата му беше поважна – Ако ја сака куќата и таа ќе му ја дадам!

Еден од најдобрите напаѓачи на овој век, на самиот крај на кариерата, речиси бесплатно игра за…

(ФОТО) Златан ја отвори душата за војната во Југославија – Секој ден стигнуваа лоши вести на некој што го познавал!

Златан Ибрахимовиќ ја објави својата втора автобиографија наречена „Адреналин“, а иако излезе пред две години, одвреме-навреме…

ЗЕМЈОТРЕС на Апенините – Јувентус остана без претседателот и комплетната управа!

Се чини дека ни претстои големо „чистење“ во најтрофејниот клуб од Апенините. Вечерва од Јувентус си…

(ФОТО) Сите го гледаа мечот се додека не се појави Златан – Ибра тотално го промени имиџот!

Легендарниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ неодамна беше опериран на коленото и го чека неколкумесечно закрепнување, но…

ИБРА во свој стил стана хит – Прочитајте каков легендарен одговор доби на едно прашање од навивач!

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ неодамна го продолжи договорот со Милан на уште една сезона со значително…

(ФОТО) Тој не е човек, тој е ѕвер – Новата слика на Ибра ја остави планетата во шок, а посебно жените!

Искусниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ со својата последна објава буквално ги запали социјалните мрежи. Иако оваа…

Го платија над 100 милиони евра, а сега има преку 100 кг – Замина на позајмица во Милано под строга диета!

Фудбалскиот клуб Интер му нареди на својот напаѓач Ромелу Лукаку да го започне режимот на медитеранска…

Мурињо ги склопи коцките во Рома – Од ривалот ја донесе аргентинската ѕвезда која му го украде бројот на Тоти!

Аргентинецот ги изненади сите со тоа што реши да ја прифати понудата на Рома откако беше…

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ и во петтата деценија ќе игра фудбал – Неуништливиот потпиша со Милан за овие услови!

Славниот Швеѓанец Златан Ибрахимовиќ нема намера да стави крај на својата играчка кариера, а денеска и…

(ВИДЕО) Само неколку секунди му се доволно – Ибрахимовиќ повторно ги воодушеви EX-YU просторите!

Неодамна имаше операција на коленото и остана без договор, но не престанува да ги воодушевува своите…

(ВИДЕО) Како Мурињо го понижуваше Златан – Сите на клупата се смееја, а тој беснееше од нервоза!

Жозе Мурињо е единствениот човек во историјата на фудбалот кој со два различни клуба ги освоил…

(ФОТО) И ОФИЦИЈАЛНО, Лукаку се врати во старото јато!

РОМЕЛУ ЛУКАКУ повторно е играч на Милански Интер. Белгискиот репрезентативец пристигна на едногодишна позајмица од Челзи,…