Ибракадабра е играч на годината во Франција за сезоната 2015/16

Златам Ибрахимовиќ е фудбалер на годината во францускиот фудбалски шампионат. Тој победи меѓу четирите кандидати за признанието за…

ПСЖ ќе ја брани титулата во купот на Франција

Фудбалерите на ПСЖ ќе имаат можност да го бранат трофејот во Купот на Франција, откако во…

Видео: Со 9-ка во голот на Троја, ПСЖ стигна до 4-тата титула по ред во Франција!

Фудбалерите на ПСЖ ја освоија четвртата по ред титула во француската Лига 1. ПСЖ ја оствари…

Ибра со оваа изјава ги откачи ПСЖ за следната сезона!

Златан Ибрахимовиќ дека нема намера да остане во ПСЖ, бидејќи сака нов предизвик во кариерата. ПСЖ…

(Видео+Фото) Лион ја прекина доминацијата на ПСЖ која траеше цела година!

Тимот на Лион му го нанесе првиот пораз на актуелниот француски шампион, ПСЖ, во домашното првенство…

Уште една голема фудбалска ѕвезда се пресели во Кина! Лавеци потпиша за Хебеи

Довчерашниот играч на ПСЖ, аргентинецот Езекил Лавеци е новото звучно име на фудбалот кој се пресели…

ПСЖ го продолжи договорот со тренерот Блан до 2018

Лоран Блан останува на кормилото на францускиот шампион ПСЖ. Тој го продолжи договорот до 2018 година, а…

Монако и Марсеј со победи го отворија 24 коло во Лига 1

Монако и на Олимпик Марсеј со победи го отворија 24 коло во Француската Лига 1. Тимот…

Ел Шарави го сака пола Италија, заминува од Монако!

Стефан Ел Шарави заминува од кнежеството, а Монако нема да му го откупи договорот на младиот италијанец.…

Лаказет останува во Лион до 2019 година

Александре Лаказет е играчот кој пола Европа го сака, а тој одамна е на мета на Арсенал,…

Ибрахимовиќ суспендиран на четири средби од француското првенство

Златан Ибрахимовиќ е суспендиран четири натпревари од француското првенство поради навредите упатени кон Франција по завршувањето…