Видео: Саутемптон повторно го шокираше Манчестер Ј на Олд Трафорд!

Саутемптон, минатата сезона го победи Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 1:0, а истото се случи и оваа сезона.

ostin

Тимот на Ван Гал не успеа да постигне гол, а ‘црвените ѓаволи’ ги шокира Чарли Остин со голот во 87.минута.

Инаку, Остин, пред неколку денови од Квинс Парк Ренџерс пристигна во Саутемптон.

Голот вреден 3 бода на Остин на Олд Трафорд….