Ливерпул повторно пазареше од Саутемптон, 36 милиони фунти за Мане!

Садио Мане од Сенегал е нов играч на Ливерпул, а трансферот од Саутемптон, клубот од Енфилд…

Тренерот Роналд Куман од Саутемптон премина во Евертон!

Холандскиот тренер Роналд Куман договорил раскин на договорот со челниците на Саутемптон и до крајот на…

Видео: Саутемптон повторно го шокираше Манчестер Ј на Олд Трафорд!

Саутемптон, минатата сезона го победи Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 1:0, а истото се случи…

Видео: Кикс на Арсенал кога најмалку требаше, Ливерпул го победи лидерот Лестер!

Арсенал ја пропушти шансата да се искачи на врвот во Премиер лигата, откако во последниот натпревар од…