ВИДЕО: Последна сезона за Коби Брајант во кариерата

Коби Брајант, најави дека претстојната сезона веројатно ќе му биде и последна сезона во кариерата.

kobe-bryant1

Брајант последните неколку сезони има проблеми со повредите и на 37 години најверојатно веќе се гледа неговиот крај.

Тоа е тешка одлука, со играчите со кои што разговарав за ова ми рекоа дека ќе си знам сам кога ќе биде време за повлекување, по се изгледа одлука ќе донесем по крајот на новата сезона изјави Брајант.

Тој смета дека Лејкерс можат да стигнат до плеј-офот оваа сезона. Минатата сезона во само 35 настапи Коби имаше просек од 22.3 поени, 5.7 скокови и 5.6 асистенции.

LOS ANGELES, CA - MAY 04:  Kobe Bryant #24 of the Los Angeles Lakers sits on the bench alone before the start of the third quarter against the Dallas Mavericks in Game Two of the Western Conference Semifinals in the 2011 NBA Playoffs at Staples Center on May 4, 2011 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Stephen Dunn/Getty Images) *** Local Caption *** Kobe Bryant;

Последниве две сезони поради повредите настапи на 41 натпревар за Лејкерси. Коби за 2015/16-та ќе инкасира 25 милиони долари.