Вестбрук во друштво на Џордан, Лејкерси поразени од Јута со 48 разлика!

Во НБА лигата се одиграа 10 натпревари. Расел Вестбрук со нов трипл-дабл од 26 поени, 11…

НБА: Леброн го доби последниот дуел со Коби, Спарси со нов клубски рекорд!

Само 4 натпревари се одиграа во НБА лигата. Тимот на Сан Антонио ја запиша и 55-та…

ВИДЕО: Последна сезона за Коби Брајант во кариерата

Коби Брајант, најави дека претстојната сезона веројатно ќе му биде и последна сезона во кариерата. Брајант…