Почнува новата 2024-та сезона во Формула 1 – Дознајте се што треба да знаете за неа!

Со трката за ГН Бахраин в недела, започнува новата сезона во Формула 1, 75-та по ред.…

Доминација на Верстапен и во Канада за чекор поблиску до 3-тата Ф1 титула!

Макс Верстапен, победи на осмата трка во сезоната што се возеше на патеката Жил Вилнев во…

Чудесниот Ерлинг Халанд – Тој што тоа го направи се нема случено дури 92 години!

Ерлинг Халанд продолжи да ги радува фудбалските фанови ширум светот со уште едно фантастично достигнување. За…

Ибрахимовиќ го напушта Милан, но останува во Италија – Ќе игра кај големите и стари пријатели?!

Шведскиот репрезентативец и фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ (41) следната сезона би можел да го носи…

Поради скандалозната изјава Рамос ја заврши кариерата во ПСЖ – Навивачите во шок!

Тешко им падна на многумина уште една неуспешна година за ПСЖ во Лигата на шампионите. Вложените…

(ВИДЕО) Се што треба да знаете за новата 2023 сезона во Формула 1 – Трки, возачи, правила …..

Возачите на Формула 1 претстојниот викенд ќе ја започнат новата, 74-та сезона со Големата награда на…

(ВИДЕО) Почнаа тестирањата во Ф1, а првата трка е на 5-ти март – Уживајте во 5-те најдобри битки во Бахраин!

Во Бахреин започнаа претсезонските тестови во пресрет на новата 2023 сезона во Формула 1, а најбрзиот…

Тие се слободни агенти во НБА – Познати ол стар имиња кои блескаа изминатите сезони, а сега никој не ги сака!

НБА тимовите полека почнуваат да се подготвуваат за плеј-офот и да ги комплетираат тимовите за она…

По 11 години го напушта Атлетико – Симеоне го напушта Мадрид и се сели во …

Шпанската ТВ емисија „Ел Чирингито“ ја носи веста на денот, Диего ’Чоло’ Симеоне по 11 години…

(ВИДЕО) Шумахер во големи проблеми – Синот на славниот шампион можеби повеќе нема да вози во Формула1!

Како што се наближува крајот на сезоната во Формула 1, се поочигледно е дека Мик Шумахер…

АБА лигата воведе ново правило – Повеќе ништо нема да биде исто, но ќе биде шанса за МЗТ!

Челниците на АБА лигата вчера одржаа состанок на кој донесоа одредени одлуки околу стартот на новата…

Започна новата сезона во Лигата на ракометните шампиони – Македонија првпат не е во елитата по 22 години!

Вечерва со мечевите од 1.коло стартуваше новата сезона 2022/23 во Лигата на ракометните шампиони. За жал…

(ВИДЕО) Сите пред ТВ екраните – Почнува новата сезона во ЛШ, со спектакли во Париз, Милано и Неапол!

Со натпреварите во Загреб и Дортмунд започна новата сезона 2022/23 во Лигата на шампионите. Динамо Загреб…

,,Жалам што се вакцинирав,, – Се подготвува нова бура во спортскиот свет!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ трпи тешки санкции бидејќи не се вакцинирал, но има спортисти кои се…

(ВИДЕО) Како Мурињо го понижуваше Златан – Сите на клупата се смееја, а тој беснееше од нервоза!

Жозе Мурињо е единствениот човек во историјата на фудбалот кој со два различни клуба ги освоил…

(ВИДЕО) Марадона влезе во Тео Хернандез од Милан и го постигна голот на сезоната!

Оваа натпреварувачка сезона беше шампионска за фудбалерите на Милан кои по пауза од 11 години повторно…