(ВИДЕО) Нено и МАКЕДОНИЈА се најголемите изненадувања според ФИБА – ОДИМЕ НАГОРЕ УШТЕ ПОСИЛНО!

Според ФИБА, победата на кошаркарска МАКЕДОНИЈА против Полска нагости е најголемото изненадување во февруарскиот квалификациски прозорец…

(ВИДЕО) Криза во МЗТ Скопје – По Пелистер, пораз и од Работнички, време ли е за оставки?

Училишната сала ,,НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА,, во Општина Кисела Вода ќе влезе во историјата на вечното кошаркарско дерби…

Дали е можно?! – Најгледаните осум меча во историјата на Евролигата се на КК Партизан!

Партизан  во дуелот од 30-тото коло од кошаркарската Евролига убедливо го совлада лидерот во лигата, Олимпијакос…

(ВИДЕО) Држи рекорд во кошарка, но неговото презиме не можете никако да го изговорите!

Никој не може да го изговори неговото презиме, сите го викаат по прекар, а овој играч…

ОФИЦИЈАЛНО! – Кошаркарската Евролига го суспендираше најдобриот играч оваа сезона!

Најдобриот играч на Монако, а според многумина и најдобриот играч на Евролигата, Мајк Џејмс, е суспендиран…

(ВИДЕО) Овој грк се обрука за сите пари – Обрадовиќ гледаше и не му се веруваше!

Кошаркарите на Партизан со пораз ја завршија мини-турнејата низ Италија, бидејќи загубија од Армани Милано во…

Кошаркарската Евролига пред историска одлука! – Нејзината судбина е во рацете на Џоковиќ!?

Средбата на челниците на Евролигата ќе се одржи кон средината на март, а единствена точка на…

(ВИДЕО) Ден на сензации на Евробаскетот 2022 – По цели 7 години падна непоразената Словенија на ЕП!

Сензациите во ова 3.коло на Евробаскетот 2022 се нижеа како на филмска лента. Најпрво Германија по…

(ВИДЕО) Србите и грците не се секогаш браќа – Пред 12 години сите ја паметат бруката во Атина!

По правило, кошаркарските дуели меѓу Србија и Грција предизвикуваат голема еуфорија кај навивачите, а покрај братскиот…

(ВИДЕО) За малку трагедија на кошаркарски меч во Босна – Вакво нешто немате видено!

Кошаркарите на Радник од Бјелина ја совладаа Босна со резултат 71:67, а мечот го одбележа настан…

Се снима филм за Дражен Петровиќ – Се јави голем проблем околу главниот актер!

Да се ​​напише автобиографија или некоја добра приказна за легендарниот кошаркар Дражен Петровиќ не е лесна…

ЖКК Бадел повикува на поддршка во пресрет на клучните дуели во ВАБА за пласман во Суперлигата!

Екипата на ЖКК Бадел 1862 се наоѓа пред двата најзначајни натпревара во својата клупска историја, кога…

ВИДЕО: Оваа снимка го обиколи светот – Зошто славниот НБА кошаркар остана сам во салата и по натпреварот!?

Ако сте љубител на спортот и одвреме-навреме добивате критики од другите затоа што на спортот му…

Јокиќ ни ја откри долго чуваната тајна – Освен кошарка, негов омилен спорт му е и …

Никола Јокиќ, МВП-то на регуларниот дел од последната НБА сезона, доби подарок дрес на српската репрезентација…

ВИДЕО: Кошарка – Сезона 1987/88 во Скопје се сретнаа МЗТ Скопје и Југопластика

 

ВИДЕО: Ова се најдобрите 10 потези на сезоната во кошаркарската Евролига!