10-ка за Надал на Роланд Гарос – Матадорот од Мајорка испиша нова историја на гренслем турнирите (видео+фото)

Тенисерот од Мајорка, Рафаел Надал испиша нова историја на светскиот тенис и гренслем турнирите. Шпанецот го…

AUS Open 2016: Раониќ го шокираше Вавринка, Мареј и Ферер во 1/4 финале

На австралија опен се играат мечевите од осминафиналето во машка и женска конкуренција. Кај мажите се…

AUS Open 2016: Мажите сигурни, кај дамите елиминирани се Ивановиќ и Мугуруза!

На Австралија опен продолжија натпреварите од 3.коло во машка и женска конкуренција. Кај мажите фаворитите стигнаа…

Под знак прашалник настапот на Вавринка и Федерер во Дејвис купот

Северин Лути, селекторот на швајцарските тенисери, изјави дека шансите се мали Роџер Феререр и Станислас Вавринка…