(ХИТ ВИДЕО) Новак игра мини тенис во центарот на Монте Карло – Кој му е противник од другата страна?

Loading

АТП Мастерс турнирот во Монте Карло од серијата 1000 започнува в недела, а во рамките на промоцијата се одигра и исклучително интересен натпревар во мини тенис.

Новак Џоковиќ е во оваа необична верзија на спортот каде апсолутниот владетел ги вкрсти рекетите со Стен Вавринка.

ПОГЛЕДНЕТЕ ЕДЕН ПОЕН ОД ОВОЈ НАТПРЕВАР:

Толпата се собра околу теренот и го следеше секој потег на играчите. Не беше лесно да се прилагоди на мини теренот, но поентата на се беше забавата и промоцијата на турнирот.