Даваат 120 милиони за трагичарот на СП – Јунајтед подготвува мега трансфер!

Германски Билд денеска пишува дека Ајнтрахт од Франкфурт наскоро ќе добие официјална понуда од Манчестер Јунајтед…

Ќе ги менуваат законите во државата само поради него – Арапите спремни да го донесат Аргентинецот!

Лионел Меси би можел уште ова лето да му се придружи на Кристијано Роналдо во Саудиска…

Ако го сакаат откритието од ЛШ, Барселона и Јунајтед ќе треба да си платат 120 милиони евра!

Барселона и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за 21-годишниот играч од средниот ред на Бенфика, Енцо Фернандез,…

Нејмар заминува во затвор!? – Ѕвездата на ПСЖ и Бразил вмешан во милионска измама!

Еден од најдобрите светски фудбалери, кој е меѓу тројцата најпопуларни играчи во моментов, би можел да…

Зошто белградски Партизан дебело ќе профитира ако Диего Коста потпише за Алмерија?

Диего Коста би можел да се врати во Шпанија, објавија денеска многу медиуми. Напаѓачот има огромен…

Мурињо ги склопи коцките во Рома – Од ривалот ја донесе аргентинската ѕвезда која му го украде бројот на Тоти!

Аргентинецот ги изненади сите со тоа што реши да ја прифати понудата на Рома откако беше…

И официјално го имаме трансферот на летото – Заврши сагата околу трансферот на Левандовски!

Конечно заврши сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона! Полскиот напаѓач по осум години го…

Баерн и предвидува на Барселона колапс и пропаст – Не сака рати за Левандовски!

Еден од најдобрите напаѓачи на денешницата се најде „помеѓу два огна“, а целата приказна е поврзана…

(ВИДЕО) Халанд во шок кога дозна дека татко му бил ,,касап,, во Премиер лигата!

Манчестер Сити го официјализираше трансферот на Ерлинг Халанд, а од страна на клупската телевизија брзо му беше…

(ВИДЕО) Далас се раздели од Бобан – Навивачите и Лука во солзи!

Српскиот репрезентативец Бобан Марјановиќ по три години го напушта Далас Маверикс, а неговото заминување дефинитивно ќе…

Дали на повидок е нова трансфер бомба во Италија – Мурињо ја носи ѕвездата на Реал Мадрид!?

Жозе Мурињо сака значително да го засили тимот на Рома ова лето и следната сезона да…

Нова трансфер бомба во Англија – Ливерпул донесе напаѓач од 100 милиони евра!

Фудбалерот на Бенфика, Дарвин Нуњез е блиску до преселба во Ливерпул во трансфер кој би требало…

Дали е можно?! Пропаѓа еден од најголемите летни трансфери!

Роберт Левандовски бараше Баерн да го пушти во Барселона по осум години минати во Минхен. Но…

,,Старата дама,, пазари од Сасуоло – Влаховиќ добива конкуренција во нападот!

Напаѓачот на Сасуоло, Доменико Берарди би можел да ја продолжи кариерата во торински Јувентус, пренесуваат италијанските…

Почнува распадот на Јунајтед! – По Роналдо, заминува и Матиќ

Српскиот фудбалер Немања Матиќ повеќе нема да игра за Манчестер Јунајтед, а се почесто се зборува…

Левандовски им забива нож во грб на Реал – Преминува во најголемиот ривал!

Каталонците прават моќен тим! Еден од најдобрите светски фудбалери, Полјакот Роберт Левандовски од следната сезона ќе…