(ВИДЕО) СКАНДАЛ во Мајами – Братот на Шакира го претепа Пике, мораше да реагира и полицијата!

Легендарниот фудбалер на Барселона, Жерар Пике наводно се скаралe со својата поранешна сопруга Шакира, a караницата…

(ВИДЕО) Работите излегуваат од контрола – Играчот на Партизан добива закани за линч!

По срамниот инцидент на вечното белградско дерби во АБА лигата, центарот на Партизан, Матијас Лесор се…

(ВИДЕО) Жестока тепачка се случи синоќа во НБА – Играчите се фатија за врат!

Еден од најинтересните натпревари претходната вечер во НБА лигата одиграа Сакраменто и Милвоки. Најдобриот тим во…

(ВИДЕО) Србите и грците не се секогаш браќа – Пред 12 години сите ја паметат бруката во Атина!

По правило, кошаркарските дуели меѓу Србија и Грција предизвикуваат голема еуфорија кај навивачите, а покрај братскиот…

(ВИДЕО) Пријателски натпревар излезе од контрола, судијата делеше црвени – Барди во елемент!

Во рамките на подготовките за стартот на новата сезона, англиски Вулверхемптон и шпански Леванте одиграа пријателски…

(ВИДЕО) Голем скандал во САД – Се степаа возачи по трката во НАСКАР, летаа боксови на сите страни!

Голем скандал се случи по една Наскар трка во САД. Имено, двајца возачи на овој многу…

Бруталната тепачка во Милан траеше 25 минути – Ибрахимовиќ излезе со скршено ребро!

Ибрахимовиќ во првиот мандат во Милан имаше жестока пресметка со Огучи Оневу, супер силниот американски дефанзивец.…

(ВИДЕО) Кога арапите се тепаат – Жестоката пресметка на трибините се пресели на теренот!

Неверојатни сцени беа видени вчера на натпреварот од шампионатот на Обединетите Арапски Емирати помеѓу Ал Вахда…

ВИДЕО: Брука за Лејкерс – Беа доведени за НБА титулата, а тие се тепаа на сред натпревар!

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс загубија од Феникс на домашен терен со (115:105), но Леброн Џејмс…

ВИДЕО: Инцидент во НБА – За малку спречена масовна тепачка помеѓу Далас и Сакраменто!

НБА сезоната е пред нас, а тимовите веќе ги започнаа подготовките за новата, која започнува на…

ВИДЕО: Ракомет сезона 1988 – Пелистер и Металопластика одиграа реми, а на крајот изби голема тепачка!

Спортска сала Младост. Зачадена од цигари, преполни трибини со околу 7000 публика, 1988 година. Екипата на…

ВИДЕО: Неверојатни сцени ни доаѓаат од Шпанија – Општа тепачка на теренот, играчи, навивачи….

Неверојатна тепачка се случи во третата лига на каталонскиот фудбал помеѓу тимовите на Бон Пастода и…

Видео: Голем инцидент во Хрватска… Се степаа навивачите на Задар и Цибона!

Голем инцидент се случи на дерби мечот од хрватскиот кошаркарски куп помеѓу Задар и Цибона каде…

Видео: Страшна масовна тепачка во Црна Гора меѓу Ловќен и Ибар!

Мечот од црногорското кошаркарско првенство помеѓу Ловќен и Ибар доби и трето полувреме кога настана масовна…