Видео: Страшна масовна тепачка во Црна Гора меѓу Ловќен и Ибар!

Loading

Мечот од црногорското кошаркарско првенство помеѓу Ловќен и Ибар доби и трето полувреме кога настана масовна тепачка во која еден играч бил тешко нокаутиран.

tuca

Домаќините Ловќен победија минимално со 78-76, а причината за инцидентот е што гостите откако испуштиле голема предност често протестирале и вршеле притисок врз судиите што не им се допаднало на домашните кошаркари и навивачи кои се вклучиле во тепачката.

На мечот немало присуство на полиција во салата, а редарите не успеале да ги смират страстите по што целиот инцидент прерасна во општа тепачка со тешки последици.

Погледнете како заврши оваа тепачка која на моменти е вознемирувачка…