ВИДЕО: Подвиг кој долго ќе се памети – Џоковиќ со епски пресврт стигна до 19-тата гренслем титула!

Најдоброто од Роланд Гарос 2017 (видео)

https://www.youtube.com/watch?v=20wXfdy51iY

10-ка за Надал на Роланд Гарос – Матадорот од Мајорка испиша нова историја на гренслем турнирите (видео+фото)

Тенисерот од Мајорка, Рафаел Надал испиша нова историја на светскиот тенис и гренслем турнирите. Шпанецот го…

Тинејџерско чудо на Роланд Гарос – Остапенко со голем пресврт против Халеп стигна до историска титула во Париз (видео+фото)

Jeлена Остапенко со само 20 години стана нова шампионка на женскиот дел од тенискиот гренслем Роланд…

Ноле, Ноле, шампионе… Конечно и Роланд Гарос во рацете на Џоковиќ!

Србинот Новак Џоковиќ влезе во историјата на белиот спорт, тенисот со освојувањето на единствениот гренслем кој…

Најдобрите поени од финалето на Роланд Гарос 2016

https://www.youtube.com/watch?v=cZO6GEJSwjY

Серена ќе ја брани титулата на Роланд Гарос против Мугуруза

Серена Вилијамс ќе се бори за 22. гренслем-титула, четврта на Ролан Гарос, а Гарбине Мугуруза ќе…

Најдобрите поени од 12-от ден на Роланд Гарос

На Роланд Гарос денеска на програмата се 1/2 финалните мечеви

Денеска на Роланд Гарос е предвидена „двојна“ програма од полуфиналето кај жените и мажите. Ова значи дека…

Што не очекува денеска на тенискиот грендслем Роланд Гарос!

На Ролан Гарос денеска треба да се играат четвртфиналните дуели по два кај мажите и жените,…

Нови проблеми на Роланд Гарос, дождот ја одложи целата 1/8-на програма!

Организаторите на Ролан Гарос повторно се соочуваат со проблеми поради врнежите од дожд. Временските неприлики и…

Роланд Гарос 2016 – Елиминација на Кербер и Азаренка, Мареј го доби маратонот со Степанек!

На тенискиот гренслем Роланд Гарос конечно се одигра 1.коло без прекини. Енди Мареј во маратонски пет…

По 65 гренслема по ред, Федерер го откажа учеството на Роланд Гарос!

На неколку дена пред стартот на вториот тениски гренслем турнир Роланд Гарос се случија неколку откажувања…

Новак Џоковиќ е фаворит број 1 за титулата на Роланд Гарос

Новак Џоковиќ оваа година е главен фаворит за освојување на тенискиот гленслем Ролан Гарос. Рафаел Надал е…