Против кого РК Вардар ќе ја почне одбраната на титулата во ЛШ – Погледнете го целосниот распоред!

Актуелниот европски и македонски ракометен шампион Вардар ги дозна противниците од групната фаза во Лигата на…

Тренерското дуо Гонзалез-Дејвис уште две години во РК Вардар!

Тренерскиот тандем Раул Гонзалез Гутиерез и Давид Дејвис Камара остануваат во РК Вардар во следните две…

Вардар испушти победи против Висла играјќи реми 30-30 нагости!

Ракометарите на Вардар со реми 30:30 се враќаа од Плок, Полска во првиот осминафинален натпревар, во…

Реми на Вардар и Веспрем во СЕХА лигата, 30-30 во СЦ Јане Сандански!

Ракометарите на Вардар и Веспрем одиграа реми 30:30, во СЕХА лигата. Натпреварот во „Јане Сандански“ немаше…

РК Вардар драстично ослабен за важниот дуел со Пик Сегед во ЛШ

Ракометниот клуб Вардар за претстојниот меч против унгарскиот тим Пик Сегед во Лигата на шампионите ќе…

РК Вардар е голем фаворит против Кристијанштад во 12 коло од ЛШ

Ракометарите на Вардар утре го играат натпреварот од 12 коло во лигата на шампионите против шведскиот шампион Кристијанштад…

Стоилов и Манасков казнети дисциплински и парично!

РК Вардар констатираше дека Дејан Манасков и Стојанче Стоилов ги прекршиле правилата на однесување и клупската дисциплина.…

РК Вардар ги осигура услугите на рускиот ракометар Павел Атман

Поранешниот ракометар на Металург, Павел Атман, од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар. Рускиот…

Ристо Вујачиќ пристигна во Вардар

Тој се најде и на поширокиот список за дуелите на Црна Гора против Србија и Исланд.…