ВИДЕО: Мадрид во паника – Се запали стадионот на Реал Стантијаго Бернабеу!

Попладнево се запали стадионот „Сантијаго Бернабеу“, на фудбалскиот гигант на Реал Мадрид. Граѓаните најпрво го видоа…

УЕФА ги исфрла од Европа Реал Мадрид и Јувентус – Прочитајте повеќе за деталите!

Главниот одбор на организацијата на европскиот фудбал, УЕФА, заседава денеска. Се шпекулира дека може да следат…

ЛШ: Тотенхем го скроти шампионот Реал на Бернабе, Сити го победи Наполи (видео+фото)

Во Лигата на шампионите се одиграа 8 средби од 3.коло. Во дербито на вечерта Реал и…

Ждрепката одлучи – Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство (видео+фото)

Реал Мадрид преку ждрепка во Абу Даби ги дозна можните противници на Светското клубско првенство. Реал…

Кој е планот Б на УЕФА ако во Скопје вечерва биде над 32 степени? (фото)

Екстремно топлото време во Скопје им прави проблеми на организаторите на Супер куп натпреварот 2017, посебно…

Уште три дена до стартот на продажбата на билетите за Суперкупот на УЕФА во Скопје – Каде може да се пријавите? (фото)

Билетите за Суперкупот на УЕФА што ова лето на 8 август ќе се игра во Скопје…

Лигата на шампионите се враќаат по три неделна пауза за неколку дерби дуели

По три неделна пауза денеска и утре продолжуваат возбудувањата во Лигата на фудбалските шампиони. Вечерва најмногу…

Видео: Оклахома Сити ја почуствува моќта на Реал Мадрид!

Во НБА лигата започнаа натпреварите од претсезоната, а неколку клубови формата ќе ја темпираат и на…

Кој е лидер кај тимовите, а не е Реал? Ова е најскапиот фудбалски тим во светот!

Според испитувањата на швајцарскиот фудбалски опсерваториум, овогодинешниот состав на Манчестер Јунајтед се наоѓа на врвот во петте…

Примера започнува на 20 август, а првото Ел Класико е на 3 или 4 декември!

Една од најдобрите, ако не и најдобрата фудбалска лига во светот, шпанската примера лига го објави…

Дали ЕВРО 2016 за Лука Модриќ е завршено?!

Капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ се повреди во 60-тата минута игра против Чешка и како…

Шпанија ослабена во одбраната на ЕВРО 2016, Карвахал се повреди!

Шпанскиот репрезентативец и десен бек на европскиот шампион Реал Мадрид, Дани Карвахал, поради повреда ќе го…

ЛШ: Досаден натпревар без голови одиграа Манчестер Сити и Реал Мадрид

Манчестер Сити и Реал Мадрид одиграа без голови 0:0 во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалската…

ЦСКА Москва му зема мерка на шампионот Реал Мадрид со 96-87 во Евролигата!

Само 1 натпревар од 9 коло се одигра во кошаркарската Евролига. Во Мадрид, тимот на ЦСКА…

Реал и Атлетико ќе можат да купуваат играчи откако ФИФА им ја укина казната!

ФИФА jа укина суспензијата на мадридските клубови Реал и Атлетико, која им ја изрече поради кршењето…

ФИФА ги казни Реал и Атлетико Мадрид!

Дисциплинската комисија на ФИФА денеска донесе одлука со која им се забранува на Реал Мадрид и Атлетико…