Бурно станува во ПСЖ – Мбапе имал жестока расправа со претседателот Насер!

Француските медиуми открија детали од бурната средба меѓу Килијан Мбапе и претседателот на Пари Сен Жермен,…

(ФОТО) Синот на претседателот на ФИА загина во тешка сообраќајна несреќа!

Во тешка сообраќајна несреќа, која се случи пред неколку дена почина синот на претседателот на Светската…

ЗЕМЈОТРЕС на Апенините – Јувентус остана без претседателот и комплетната управа!

Се чини дека ни претстои големо „чистење“ во најтрофејниот клуб од Апенините. Вечерва од Јувентус си…

Дознајте ја правата вистина за потеклото на Дејан Бодирога, новиот претседател на кошаркарската Евролига!

Како играч, Дејан Бодирога многупати го направи српскиот народ горд, а неодамна тоа го направи и…

Олимпик Марсеј има нов газда, американецот Мекорт го купи за 45 милиони евра!

Американскиот бизнисмен Френк Мекорт за сума од 45 милиони евра стана сопственик на славниот француски фудбалски…

30 милиони евра е наградниот фонд на Евролигата за сезоната 2016/17

Претседателот на Евролига, Жорди Бертомеу објави дека наградниот фонд за сезоната 2016/17 ќе изнесува околу 30…

Желбата на Инфантино наскоро се остварува, 48 селекции на едно СП!

Претседателот на ФИФА Џани Инфантино предложи во иднина на светските првенства да учествуваат 48 репрезентации. Бројката е поголема…

Берлускони: По 30 години се разделувам со Милан, но го оставам во добри раце!

По 30 години слава и успех, претседателот на Милан Силвио Берлускони реши да го продаде фудбалскиот…

На 14 Јуни во Атина ќе се избира новиoт претседател на УЕФА!

Генералниот секретар на УЕФА, гркот Теодор Теодорис најави дека новиот претседател на европската фудбалска асоцијација УЕФА…

ФИФА доби нов претседател… Инфантино ќе го замени Блатер!

Џани Инфантино го наследи сонародникот Сеп Блатер како претседател на ФИФА по вонредниот конгрес на ФИФА.…

ФИФА денеска ќе добие нов претседател… Кој се кандидатите?

ФИФА денеска ќе добие нов претседател на изборите кои ќе се одржат во Цирих. Новиот претседател…

Интер повторно на продажба!

Ерик Тохир, претседателот и мнозински сопственик на фудбалскиот клуб Интер од Милано, поради финансиски загуби размислува…

ФИФА ги претстави кандидатите за нов претседател на светската куќа на фудбалот

По цели 18 години владеење на Сеп Блатер, ФИФА следниот месец конечно ќе добие нов претседател.…

Платини нема да се кандидира за претседател на ФИФА

Мишел Платини ја повлече својата кандидатура за претседател на ФИФА. „Ја повлекувам својата кандидатура. Не можам…

Легендата на мак кошарката Петар Наумоски е нов претседател на МКФ

Петар Наумовски легендата на македонската кошарка е избран за нов претседател на Македонската кошаркарска федерација и…