Вечерва стартува новата сезона во Премиерлигата – Кој со кого игра во 1.коло? (фото)

Новата 2017/18 сезона во Англиската Премиер лига вечерва ја има својата премиера со натпреварот помеѓу Арсенал…

Чичарито стана нов играч на ,,чеканите – Вест Хем доби големо засилување во нападот (видео)

Мексиканецот Хавиер Хернандез или популарен како Чичарито. Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед потпиша со Вест Хем…

Од досадно по досадно, големото дерби Ливерпул-Манчестер Ј. без победник и голови!

Требаше да биде големо и најголемо дерби на англискиот фудбал дуелот помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед…

Видео: Ливерпул ги гази фаворитите, падна и Челзи на Стемфорд Бриџ!

Во Англија Ливерпул како гостин го совладаа Челзи на „Стенфорд Бриџ“ со 2-1 во Премиерлигата. Во…

Познат распоредот од новата сезона 2016/17 во Премиерлигата…Кој со кого игра во 1.коло?

Според распоредот за новата сезона на Премиерлигата, во првото коло Мурињо со Манчестер Јунајтед гостува кај…

Видео: Јунајтед со победа ја заврши сезоната во Премиерлигата!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со победа ја завршија сезоната во Премиерлигата. Во последниот меч кој беше…

(Видео+Фото): Со грандиозна парада, Лестер ја прослави титулата во Англија!

Новите шампиони на премиер лигата Лестер, уште еднаш ја прослави титулата шампион на Англија. Лестер го…

Прв африканец прогласен за играч на сезоната во Премиер лигата – Ријад Марез од Лестер

Фудбалерот на Лестер, Ријад Марез е прогласен за најдобар играч во Премиерлигата во сезоната 2015/2016. Алжирецот…