Вечерва е денот Д за Јунајтед, преку Вест Хем до пласман во ЛШ!

Манчестер Јунајтед вечерва го игра најважниот натпревар оваа сезона во Премиерлигата. Тие нагости ќе мора да…

Видео: Лестер испиша нова историја, за прв пат шампион на Англија!

Тимот на Лестер Сити испиша неверојатна приказна во фудбалската историја на Англија. Популарните „Лисици“ успеаја да…

Голем бод на Њукасл против Сити во борбата за опстанок во Премиер лигата!

Њукасл и Манчестер Сити одиграа нерешено 1:1 во одложениот натпревар од 27.коло од Премиер лигата. Сити…

Нов дебакл на Манчестер Ј. по елиминацијата од ЛШ. Пораз и од фенерџијата Бурнмаут

Фудбалерите на Манчестер јунајтед доживеа уште еден пораз, втор по ред откако загубија на гостувањето кај…

Челзи го дели победа до нова титула во Премиер лигата

Синоќа Челзи како гостин славеше над Лестер со 3:1 во заостанатиот натпревар од 27.коло во англиската Премиерлига.…