(ВИДЕО) Партизан пушта нова бомба – Во Белград доаѓа НБА шампионот во забивање!?

Американскиот НБА ас Теренс Рос потврди дека добил понуда од Партизан. Поранешниот осми пик на НБА…

По Миротиќ, Партизан подготвува нова бомба!

Ваков преоден рок во српската кошарка не се сеќаваме! На двете страни на Калемегдан се активираат…

ОФИЦИЈАЛНО: Никола Миротиќ има нов клуб, а познати се и деталите од договорот!

Никола Миротиќ и официјално заминува од Барселона и ќе игра за белградски Партизан.  Тој на вечера…

(ВИДЕО) Започна Црно-белото лудило на Партизан – Настрада тренерот Жељко Обрадовиќ!

Кошаркарите на Партизан ја освоија АБА лигата и знаеја како да се прослават. Црно-белите ја победија…

(ВИДЕО) ХИТ снимка која стана вирална на интернет – Како младиот навивач го посрамоти Таварес!

Кошаркарот на Реал Мадрид, Валтер Таварес имаше интересна комуникација со навивачите на Партизан, за време и…

Дали е можно?! – Најгледаните осум меча во историјата на Евролигата се на КК Партизан!

Партизан  во дуелот од 30-тото коло од кошаркарската Евролига убедливо го совлада лидерот во лигата, Олимпијакос…

(ВИДЕО) Единствен фудбалер кој ги обедини Делии, Гробари и Бед Блу Бојс – Белграѓанин кој го сакаше цел Загреб!

Овој фудфбалер беше еден од најомилените на поранешна Југославија, човек кој ги спои навивачите на сите…

(ВИДЕО) Работите излегуваат од контрола – Играчот на Партизан добива закани за линч!

По срамниот инцидент на вечното белградско дерби во АБА лигата, центарот на Партизан, Матијас Лесор се…

(ВИДЕО) Овој грк се обрука за сите пари – Обрадовиќ гледаше и не му се веруваше!

Кошаркарите на Партизан со пораз ја завршија мини-турнејата низ Италија, бидејќи загубија од Армани Милано во…

(ВИДЕО) Сите контроверзии во историјата на вечното дерби – Поради судиските одлуки се крстеа и Делии и Гробари!

Се чини дека одлуката за делегирањето на судиите за натпреварот од 24-тото коло на српската Суперлига…

Зошто белградски Партизан дебело ќе профитира ако Диего Коста потпише за Алмерија?

Диего Коста би можел да се врати во Шпанија, објавија денеска многу медиуми. Напаѓачот има огромен…

(ВИДЕО) Што не видовме на ТВ? На милиметри до сериозен инцидент во финалето на АБА поради стаклено шише!

Црвена звезда поведе во серијата од 2-0, против лутиот ривал Партизан во финалето на АБА лигата.…

(ВИДЕО) Лудница луѓе мои, поминаа 12 години од легендарната тројка на Кецман во финалето на АБА лигата!

На денешен ден, пред точно 12 години, Партизан ја освои титулата во АБА лигата со победата…

Еве што изјави Дарко Панчев за 166-тото вечно дерби во српскиот фудбал!

Фудбалерите на Црвена звезда го совладаа Партизан во 166-то вечно дерби со резултат 2:0. Легендарниот голгетер…

ВИДЕО: Спектакуларни сцени на Маракана – Цел свет може да им позавиди за оваа атмосфера!

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда го победија Партизан со 2-0 во 166-то вечно белградско дерби во српскиот…

ВИДЕО: Приказна за миленикот на ,,Гробарите,, – Го избегна стампедото на Торцида, па заврши во ЗАТВОР!

Овој контроверзниот српски фудбалер, е миленик на навивачите на Партизан, популарните Гробари, а станува збор за…