(ВИДЕО) Криза во МЗТ Скопје – По Пелистер, пораз и од Работнички, време ли е за оставки?

Училишната сала ,,НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈА,, во Општина Кисела Вода ќе влезе во историјата на вечното кошаркарско дерби…

(ВИДЕО) ЕДНО ИМЕ МЗТ! – Најдобрите моменти од финалето и славјето пред СЦ Јане Сандански!

Кошаркарите на МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ ја освоија и 9-тата шампионска титула во МАК кошарката. Со 3-1…

ВИДЕО КОШАРКА: Потсетување 26 години подоцна – Како изгледало тогаш вечното дерби МЗТ Скопје против Работнички?

Убедлива победа на МЗТ Скопје во сезоната 1995/96 над трикратниот шампион Годел Работички во лименката салата…

ВИДЕО: Кошарка сезона 2010/11 – Како беше пред 10 години на вечното дерби МЗТ Скопје – Работнички!

ВИДЕО: Кошарка – Сезона 1987/88 во Скопје се сретнаа МЗТ Скопје и Југопластика

 

МЗТ Скопје совладан и од Цедевита во АБА лигата, пораз од 82-61

Кошаркарите на МЗТ Скопје и по трет пат се поразени на стартот на АБА лигата. Металците…

МЗТ Скопје го врати Стефан Синовец!

По трите порази по ред во АБА и повредите на играчи од стартната петорка, раководството на…

МЗТ Скопје ја започнува сезоната во АБА лигата и Еврокуп

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ги одработуваат последните тренинзи пред задутрешниот старт на АБА-лигата против Црвена…

Промоција на новиот тренер на шампионот МЗТ Скопје – Емил Рајковиќ

Промоцијата на Емил Рајковиќ во нов шеф на стручниот штаб и официјална потврда на настапот во…

МЗТ Скопје ќе игра на два фронта, покрај АБА лигата прифати да игра и во Еврокупот!

Шампионот на Македонија во кошарка, тимот на МЗТ Скопје Аеродром, доби покана да настапува во кошаркарскиот…

МЗТ Скопје дел од новата сезона во АБА лигата, истата започнува на 1 октомври!

Новата сезона во Регионалната кошаркарска лига АБА ќе започне на 1. октомври, а информацијата доаѓа од…

МЗТ Скопје на чекор од одбрана на титулата, декласиран Куманово со 91-73

Кошаркарите на МЗТ Скопје поведоа со 2-1 во победи во финалето на кошаркарскиот плејоф на Македонија.…

МЗТ Скопје-Фени и Карпош Соколи-Куманово вечерва го започнуваат кошаркарскиот плејоф на Македонија

Со двата натпревара што се играат вечерва ќе почнат полуфиналните дуели од кошаркарскиот плејоф во борба…

Вечерва нова кошаркарска класика, се игра вечното градско дерби МЗТ Скопје-Работнички

Во СЦ „Јане Сандански“ во19 часот вечерва е дуелот на вечните ривали, МЗТ Скопје Аеродром и…

Суперлига: МЗТ Скопје се зацврсти на првото место по победата над Карпош Соколи!

Во кошаркарската Суперлига на Македонија се комплетираше 21 коло. Во дербито во СЦ „Борис Трајковски“ шампионот…

Видео: Среќен 50-ти роденден МЗТ Скопје Аеродром!