(ВИДЕО) ЕДНО ИМЕ МЗТ! – Најдобрите моменти од финалето и славјето пред СЦ Јане Сандански!

Loading

Кошаркарите на МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ ја освоија и 9-тата шампионска титула во МАК кошарката.

Со 3-1 во победи го совладаа битолскиот тим на Пелистер во финалето на кошаркарскиот плејоф на Македонија. 

Во четврттиот меч кој се одигра во салата Боро Чурлески, МЗТ Скопје славеше со 102-93 и на тој начин ја затвори финалната серија.

За МВП на финалето беше прогласен Немања Милошевиќ.  

Потоа, славјето можеше да започне… најпрво во салата во Битола каде беше подигнат победничкиот пехар и им беа доделени медалите, а подоцна и пред домот на МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ, СЦ Јане Сандански.

Секогаш верните навивачи на МЗТ, ФЕМИЛИ АЕРОДРОМ ги пречекаа своите играчи и заедно со нив на спектакуларен начин ја прославија новата шампионска титула. 

SPORTY.MK, уште еднаш им ја честита 9-тата титула на МЗТ СКОПЈЕ и им посакува уште многу вакви успеси на домашен терен, но и во АБА лигата.

Погледнете како изгледаше сето тоа…