Исланѓанецот Палмарсон на излезни врати од Веспрем (видео+фото)

Репрезентативецот на Исланд и еден од најталентираните ракометари на денешницата, Арон Палмарсон заминува од Веспрем. Тој…

Мурињо до Погба: Потрошивме богатство за тебе, а ти се однесуваш како манекен!

Жозе Мурињо, менаџерот на „црвените ѓаволи“ јавно го опомена Пол Погба за играта која ја покажа…

Новак Џоковиќ ќе игра во Скопје!

Новак Џоковиќ планира да игра егзибициски натпревари низ градовите од поранешна Југославија. Тој почна да зборува за…

Исланд испиша историја, одигра реми 1-1 против силната Португалија

На Европското фудбалско првенство во Франција се комплетираше првото коло со последните две средби од Ф…

Шок за Надал…нема да игра на Вимблдон!

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради повреда ќе го пропушти гренслем турнирот во Лондон на терените во…

Денеска е денот Д за Ибрахимовиќ одлучува каде ќе игра следната сезона!

Шведската суперѕвезда Златан Ибрахимовиќ денеска ќе соопшти каде ќе ја продолжи својата богата кариера. Златан по завршувањето…

Г.Стејт се спаси од елиминација, славеше на 5-тиот дуел со Оклахома и намали на 3-2

Кошаркарите на шампионите Голден Стејт го добија 5-тиот натпревар од финалето на западната конференција против Оклахома…

Составот на Белгија за ЕУРО 2016

Селекторот на фудбалската репрезентација на Белгија, Марк Вилмотс, го објави списокот со фудбалери со кои ќе…

Мастерс 1000 Мадрид: Ноле, Рафа, Марај и Бердих без проблеми во 1/4 финале, Цибулкова прва финалистка!

На АТП и ВТА турнирот во Мадрид познати се четвртфиналните двојки. Кај мажите Надал го елиминираше…

Кил-Веспрем и Киелце-ПСЖ се 1/2 финалните двојки во ракометната ЛШ

Со жрепка денеска во Келн беа одредени полуфиналните двојки од Лигата на шампионите во ракомет. Во…

РК Вардар ги осигура услугите на рускиот ракометар Павел Атман

Поранешниот ракометар на Металург, Павел Атман, од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар. Рускиот…