,,Жалам што се вакцинирав,, – Се подготвува нова бура во спортскиот свет!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ трпи тешки санкции бидејќи не се вакцинирал, но има спортисти кои се…

ХИТ приказна – Дали е можно, Стеф Кари можеше да заврши во Полска наместо во НБА?!

Стеф Кари, нов кошаркар на Анвил од Вроцлав. Можете ли да замислите такво нешто? Веројатно и…

(ВИДЕО) Стеф Кари за првпат стана МВП – Ова се неговите најдобри моменти од сите финални средби во кариерата!

ВИДЕО: Оваа снимка го обиколи светот – Зошто славниот НБА кошаркар остана сам во салата и по натпреварот!?

Ако сте љубител на спортот и одвреме-навреме добивате критики од другите затоа што на спортот му…

ВИДЕО: Никој како Стеф Кари – Ѕвездата на Голден Стејт влезе во аналите на НБА лигата!

Кошаркарите на Голден Стејт продолжија со добри партии и славеа против Чикаго Булс со 119:93 за…

Стеф Кари сеуште без Клеј Томпсон – Познато е кога се враќа шутерот на НБА терените!

И покрај предвидувањата дека американскиот кошаркар Клеј Томпсон би можел да се врати на кошаркарските терени…

Со новиот договор Стеф Кари стана првиот во историјата на НБА – Дури и Џордан да му позавиди!

Остануваме со вести од НБА лигата каде актуелен е преодниот рок. Одиме кај поранешниот НБА шампион…

ВИДЕО: Изјавата на Леброн стана хит по фантастичната тројка со која ги реши Вориорси!

Херојот на големата победа на Лејкерс, Леброн Џејмс, на интересен начин ја прокоментира својата победничка тројка…

ВИДЕО: Па ова е лудило – Стеф Кари погоди кош со лева рака преку рамо без гледање!

Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари уште еднаш покажа зошто многумина го сметаат за најдобар стрелец…

Пет работи кои досега не сте ги знаеле за НБА кошаркарот Стеф Кари

Тој е еден од најдобрите кошаркари на денешницата и во НБА лигата. Човекот кој во пресек…

Со проверени сили во поход кон одбрана на НБА титулата – Голден Стејт не го менува шампионскиот тим (видео+фото)

Шампионскиот тим на Голден Стејт ќе го гледаме во ист состав и следната нба сезона. Челниците…

Вечерва стартува 71-та сезона во НБА лигата

Вечерва со натпреварот Кливленд-Њујорк, ќе започне новата 71 сезона во НБА Лигата. Натпреварот се игра од…

Шок за Оклахома сити… Кевин Дурент замина во ривалот Голден Стејт!

Ѕвездата на Оклахома Сити, Кевин Дурент од следната сезона ќе игра за поранешниот НБА шампион Голден…

Финалната серија од НБА лигата помеѓу Кливленд и Г.Стејт е најгледана во историјата

Кливленд Кавалирс ја освои првата НБА титула во својата клупска историја откако во мајсторката го совлада…

ТОП 5 од 20 јуни од мајсторката во НБА лигата

(Фото+Видео) Конечно Кливленд стигна до трофејот, Леброн го исполни ветеното!

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс се новите шампиони на НБА лигата. Кливленд синоќа нагости славеше победа во решавачкиот…