ЕУРО 2020: Со кои состави ќе започнат Португалија и Германија

Португалија и Германија на „Алијанц Арена“ во Минхен ќе го одиграат натпреварот од второто коло од…

ВИДЕО: Овие голови ги понуди германската Бундеслига како најдобри за месец Март!

 

ВИДЕО: Како РИСОВИТЕ славеа во соблекувалната по големиот триумф над Германија!ВИДЕО: АУФИДЕРЗЕН Германија – Македонија со цел плен се враќа од Дуизбург и испиша нова историја!

Каква вечер за македонскиот фудбал и македонската фудбалска репрезентација…. Четата предводена од капитенот Горан Пандев славеше…

(Видео) Бундеслигата во Германија заврши – Кои тимови ќе играат во Европа, а кои во втората лига?

Германската Бундеслига денеска заврши со натпреварувачката 2019/2020 сезона со натпреварите од 34.коло. По ова коло познати…

Бундеслига: Најдобрите 5 голови од 8.коло

ТОП 5 голови од 7.коло во Германската Бундеслига

Доколку не работи линкот кликнете на WATCH ON YOUTUBE!

ТОП 5 голови од 6.коло во Германската Бундеслига

Германецот Долдерер ја обезбеди титулата во Red Bull Air Race со историска победа во Индијанаполис

Матијас Долдерер од Германија стана новиот херој на Инди, со победа на првата трка на Red…

ТОП 5 голови од 5.коло во Германската Бундеслига

Денеска и утре се игра 4.коло во Бундеслигата, еве ги двојките!

Во Германското фудбалско првенство денес и утре ќе се играат натпреварите од 4.коло, а дерби дуелот…

Мат Хол ја зграби втората победа по ред на Red Bull Air Race

Австралијанецот Мат Хол постави најбрзо време од 53,642 секунди во последното возење на финалната четворка во…

Уште една бомба на Борусија Дортмунд, Ширле потпиша на 5 години!

Сега и официјално, германскиот репрезентативец Андре Ширле е нов играч на Борусија Дортмунд. Информацијата ја потврдија…

Триколорите славеа над светскиот првак со 2-0 и ќе играат финале на ЕВРО 2016!

ЕП 2016 во Франција ги доби финалистите. Синоќа домашната репрезентација на Франција го победи светскиот првак…

Можни состави за вечерашниот дуел помеѓу Германија и Франција!

За Германија треба да настапат: Нојер, Кимих, Боатенг, Хеведес, Хектор, Швајнштајгер, Крос, Дракслер, Озил, Милер и…

Најава: Франција и Германија вечерва играат за влез во финалето!

Германија и Франција, на стадионот „Велодром“, во Марсеј, ќе го одиграат второто полуфинале на ЕУРО 2016,…