Кавендиш повторно најдобар во спринтот за трета победа на Тур Де Франс 2016

Британецот Марк Кавендиш од Дименжн дата тимот, стигна до нова победа на популарната велосипедска трка околу…

Клатенбург ја доби честа да го суди финалето на ЕП 2016

Англискиот судија Марк Клатенбург ја доби довербата од УЕФА да го суди финалето на ЕУРО 2016,…

Мареј се пишмани, Лендл повторно ќе соработува со британецот!

Најдобриот британски тенисер Енди Мареј ја обнови соработката со поранешниот чешки тенисер Иван Лендл. Чехот повторно…

Фјури уште еднаш со Кличко, па со Џошуа и Вајлдер и оди во пензија!

Актуелниот светскиот шампион во тешка категорија, британецот Тајсон Фјури, продолжува да ја тресе спортската јавност со…

Владимир Кличко симнат од боксерскиот трон. Фјури е нов шампион!

Изминатиот викенд во спортот го одбележа поразот на шампиониот во бокс во тешка категорија Владимир Кличко…