Денеска Пеле слави јубилеј – Еве колку години полни славната бразилска и светска фудбалска легенда!

ЕДЕН од најдобрите фудбалери на сите времиња денес го слави својот 80-ти роденден. Пеле имаше здравствени…

Барселона ја најде замената на Нејмар со нов бразилец кој доаѓа од Кина (фото)

Според светските медиуми, Барселона ја најде замената за Нејмар во името на 29 годишниот Паулињо. Бразилскиот…

Кутињо не мрда никаде – Ливерпул ја одби последната понуда на Барселона (фото)

Премиерлигашот Ливерпул ја одби понудата од 100 милиони евра што Барселона ја понуди за бразилецот Фелипе Кутињо.…

Кутињо се договори со Барселона, Ливерпул го има последниот збор (фото)

Големи проблеми за Ливерпул и тренерот Клоп, откако Барселона ги договори личните услови на Фелипе Кутињо…

Шок за Хамилтон – Од семејството Сена доби неочекуван подарок (видео+фото)

Луис Хамилтон во Канада ја освои 65-тата пол позиција и на вечната листа се израмни со…

Милан го враќа Тијаго Силва од ПСЖ!

Бразилскиот дефанзивец на ПСЖ, Тијаго Силва на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер.…

Роналдињо на 36 години пронајде нов клуб и му се врати на фудбалот!

Роналдињо и официјално му се врати во фудбалот. Тој потпиша договор со аматерскиот мексикански третолигашки клуб…

Бразилското чудо Јесус е новото засилување за Гвардиола и Манчестер Сити!

Младиот бразилски напаѓач Габриел Јесус е новото засилување на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити. Тој важи за…

Дани Алвеш од Барселона направи трансфер во Јувентус!

Бразилецот Дани Алвеш замина од Барселона и потпиша двегодишен договор со италијански Јувентус. Алвеш е второто…

Хулк конечно се раздели со Зенит и замина во…

Бразилскиот фудбалер и репрезентативец Хулк по 5 години во руски Зенит, заминува и следната сезона ќе…

Бразилецот Дани Алвес и кажа збогум на Барселона по 8 години минати во клубот!

Дани Алвес ова лето и дефинитивно ќе го напушти шпанскиот шампион Барселона. „Дани Алвес одлучи да…

Кака е најплатен фудбалер во американската МЛС лига! Колку заработува?

Бразилецот Рикардо Кака е фудбалерот со најголеми примања во американската МЛС лига во САД. Поранешната ѕвезда…

Тешеира наместо во Англија, заврши во Кина за рекорден трансфер

Бразилецот Алекс Тешеира заминува од Европа и кариерата ќе ја продолжи во Кина. Тој се поврзуваше…

Рамирез замина од Челзи и кариерата ќе ја продолжи во Кина

Бразилецот Рамиреш си замина од Стемфорд Бриџ и кариерата ќе ја продолжи во Кина во тимот на…

Челзи го донесе Пато од Коринтијанс!

Бразилецот Алесандре Пато, е нов играч на Премиерлигашот Челзи со кој ќе потпише тригодишен договор. Пато…