Шок за Хамилтон – Од семејството Сена доби неочекуван подарок (видео+фото)

Луис Хамилтон во Канада ја освои 65-тата пол позиција и на вечната листа се израмни со легендарниот бразилски ф1 возач Аиртон Сена.

луис

Хамилтон утре во Канада ќе стартува пред Фетел и Ботас, а по завршувањето на квалификациите доби неочекуван подарок.

На патеката, Хамилтон остана во шок, откако од семејството Сена ја доби оригиналната кацига на бразилецот како подарок за ова достигнување.

Видно изненаден од овој несекојдневен момент, неможеше да се воздржи, заплака и постојано се тресеше. Изјави дека Сена е неговиот идол и дека само поради него почнал да вози Формула.

Како Хамилтон остана во шок и без зборови…..