Најдобриот тим во историјата на Барселона без Марадона, Роналдо и Роналдињо – Новинарите останаа во шок!

Поранешниот фудбалер и тренер на Барселона Роналд Куман на шпанските медиуми им диктираше состав од 11…

НАСКОРО! Фудбалски Ел Класико спектакл во Лас Вегас – Деталите погледнете ги тука!

Шпанските фудбалски клубови Реал Мадрид и Барселона ќе одиграат пријателски натпревар на 23 јули во Лас…

Дали е можно?! Пропаѓа еден од најголемите летни трансфери!

Роберт Левандовски бараше Баерн да го пушти во Барселона по осум години минати во Минхен. Но…

(ВИДЕО) Пред 15 години Меси го ископира Марадона и го измами цел свет, но Барселона остана без титула!

Добро знаете сите колку Диего Марадона имаше влијание врз фудбалот, особено во Аргентина. Меѓу оние кои…

Малер до малер оваа година – Шакира и Барселона го пречкртаа Пике!

Играчот на Барселона, Жерар Пике се разведува од пејачката Шакира, по десетгодишен брак од кој имаат…

(ВИДЕО) Две водителки флертуваа со Роналдињо за време на интервјуто – Бразилецот го прифати тоа!

Роналдињо е еден од момците кој беше магионичар со топка, а важеше и за голем женкар.…

(ВИДЕО) Барселона одново шокирана и на Ноу Камп од Рајо – Брилираше на голот нашиот Димитриевски!

Фудбалерите на Рајо Ваљекано по вторпат ја победија Барселона овојпат на гостински терен со 1:0 во…

(ВИДЕО) Најубавото промашување во историјата – Роналдињо и денеска уште го боли фактот што по магијата не даде гол!

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо се присети на најубавото промашување во кариерата. Роналдињо не крие дека се…

Левандовски им забива нож во грб на Реал – Преминува во најголемиот ривал!

Каталонците прават моќен тим! Еден од најдобрите светски фудбалери, Полјакот Роберт Левандовски од следната сезона ќе…

БОМБА! Меси се враќа во Барселона – Таткото на Лео веќе го направи првиот потег!

Започна чудесно. Доаѓањето на Лионел Меси во ПСЖ беше знак што навивачите го чекаа со надеж…

БОМБА во Барселона! Напаѓачот на Арсенал доаѓа на Ноу Камп

Добро напредуваат преговорите помеѓу Арсенал и Барселона за доаѓање на фудбалерот Пјер Емерик Обамејанг во шпанскиот…

Арсенал подготвува голем трансфер – Доаѓа играч на Барселона кој веќе играл во Премиер лигата!

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо е блиску до враќање во Премиер лигата, односно во Арсенал, пренесуваат бројни…

Големи проблеми за легендата на Барселона – Самуел Ето пред банкрот поради неплатен данок, му се заканува затвор!

Поранешната африканска и камерунска фудбалска ѕвезда Самуел Ето (40) им должи на шпанските даночни власти речиси…

Дали е можно? На Јунајтед не му се верува – Роналдо побарал трансфер во Барселона!?

Весникот „Мундо Депортиво“ најави неверојатен трансфер во јануари. Кристијано Роналдо е несреќен во Манчестер Јунајтед и…

Болка која ќе ја носи до крајот на животот – Испиша историја со Барса и доживеа семејна драма!

Легендарниот Андрес Иниеста е еден од оние луѓе на кои, дури и да не ги познаваме,…

По Алвеш во Барселона се враќаат и Меси и Иниеста? Лапорта ја разбуди фантазијата на навивачите!

Најтрофејниот фудбалер на светот, легендарниот Дани Алвеш (38) се врати во Барселона пет години откако замина…