Барселона и Баерн Минхен со минимални победи во првите 1/4 финални средби од ЛШ

Во Лигата на шампионите се одиграа првите четвртфинални средби. До предност во првите дуели стигнаа фудбалерите…

ЛШ: Баерн и Барселона последни обезбедија 1/4 финале!

Тимовите на Барселона и Баерн се последните патници во четвртфиналето во Лигата на фудбалските шампиони. Барселона…

Баерн и Херта обезбедија 1/2 финале во националниот куп

Во Германија комплетирано е полуфиналето на националниот куп каде тимовите на Баерн и Херта ги оправдаа…

Левандовски со два гола го реши Хамбург!

Во Германската Бундеслига започна вториот дел од сезоната 2015/16. Се одигра и првиот натпревар во Хамбург…

Гвардиола заминува, Анчелоти е нов тренер на Баерн Минхен

Баерн Минхен потврди дека Пеп Гвардиола си оди по крајот на оваа сезона и на негово…

Видео: Црвена Звезда е последен патник во ТОП 16 фазата во Евролигата

Црвена Звезда е последната екипа која обезбеди пласман во ТОП 16 во кошаркарската Евролига. Во преполната…

Алонсо, Боатенг, Милер и Мартинез ги продолжија договорите со Баерн Минхен

Чави Алонсо, Боатенг, Томас Милер и Мартинез денеска и официјално ги продолжија договорите со германскиот шампион…

Алаба може да отсуствува од терените неколку месеци

Победата од 2-0 против Рома во Лигата на Шампиони и квалификацијата во понатамошниот тек се до…