Швајцарија во 1/8 финале, историска прва победа на Албанија на ЕВРО 2016!

По Франција и Швајцарија избори пласман во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2016 од групата А.…

Со пресврт, одбојкарите ја совладаа Албанија, вечерва на мегдан со Данска!

Македонската одбојкарска репрезентација го започна вториот турнир од Европската лига со пресврт победи против Албанија со…

Франција во финишот ја реши Албанија со 2-0 и обезбеди 1/8 финале!

Во последниот меч од вчерашната програма, Франција со многу мака успеа во финишот да ја победи…

Швајцарија ја победи Албанија со 1-0, во дербито на групата А

Швајцарија, во Ленс ја совлада Албанија со 1:0 во вториот натпревар од 1.коло на А-групата на…

Македонија со максимални 3-0 ја победи Албанија во Дејвис купот!

Тениската Дејвис куп репрезентација на Македонија со максимални 3:0 ја совлада Албанија во дуелот од второто коло…

Македонија против Албанија ќе игра во Скадар на отворањето на квалификациите за пласман на СП во Русија 2018

Македонската фудбалска репрезентација својот квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија 2018 годиан ќе…