(ВИДЕО) Ги победија се нестварни 99 разлика! – Кога ќе видите за кои селекции станува збор…

Loading

Несекојдневен резултат доаѓа од Евробаскетот Б дивизијата за кошаркарки до 20 години што се одржува во Скопје.

фото: fibabasketball.com

Во натпреварот од групата А, Грција ја совлада Албанија со 99 поени разлика или поточно 119-20!

Да, и за вас е можно, Албанките едноставно изгледаа целосно беспомошно, а Гркинките на крајот убедливо стигнаа до историска победа.

Првата четвртина заврши со резултат 28:6, втората со 33:2, па декласираните кошаркарки постигнаа само осум поени во првото полувреме.

Во третата четвртина беа нешто подобри и постигнаа три поени, резултатот беше 23:3, а албанките во последната четвртина постигна девет поени, резултатот беше 35:9 за јужните соседи.

Неверојатен резултат, кој ретко се гледа на кошаркарските терени.

Еве како изгледаше тоа: