ГОТОВО Е! Меси во Барселона и официјално до 2022 година со неверојатна клаузула

Аргентинецот Лео Меси сепак останува во Барселона до 2022 година. Меси договорил нова соработка, а клаузулата…

Реал Мадрид и германецот Тони Крос заедно до 2022 година!

Германскиот репрезентивец Тони Крос го продолжи договорот со „краскиот клуб“ уште две сезони. На „Сантијаго Бернабеу“…

Тотенхем не го дава својот талент, Деле Али доби нов договор до 2022

Младиот и талентиран играч на Тотенхем, 20 годишниот Деле Али го продолжи договорот со лондонскиот клуб…

Ливерпул го задржува Клоп до 2022 година со нов мега договор!

Германскиот стратег Јирген Клоп доби нов побогат договор од раководството на Ливерпул откако пред 9 месеци…