Исланд приреди нова сензација и испиша историја, со пресврт ја победи Англија!

Најголемото изненадување и хит на ова ЕП 2016 е Исланд. Тие направија уште едно големо изненадување…

Гризман сам ја однесе Франција во 1/4 финале, пресврт победа против Р.Ирска!

Домаќините со пресврт победа над Ирска во осминафиналето славеа со 2-1. Херој на францускиот триумф е…

Реал на чекор од шампионска титула во Шпанија, нова победа против Барслеона со 91-74

Кошаркарите на Реал Мадрид стигнаа до нова победа против Барселона во финалето на шпанскиот кошаркарски шампионат.…

Паје ја спаси Франција и ја сруши традицијата на домаќините!

Во Париз, Франција започна 15-тото Европско првенство во фудбал 2016. На преполнетиот стадиот Стад Де Франс,…

Видео: Барселона со пресврт ја победи Севиља со 2-1 и зголеми на +8 од Атлетико!

Во Шпанија, Барселона продолжи со серијата победи и на дерби дуелот против Севиља на „Ноу Камп“.…

Видео: Вест Хем го елиминира Ливерпул од ФА купот… Огбона херој во 121 минута!

Фудбалерите на Вест Хем се новите патници во 4. коло во англискиот ФА куп, откако по…

Барселона го доби дербито со Атлетико и осамна на врвот во Шпанија!

Каталонскиот тим Барселона на Ноу Камп во дербито го победи Атлетико Мадрид со 2:1 во рамките…

Видео: Лестер го победи шампионот Челзи и се врати на врвот во Премиер лигата

Најголемото изненадување во Англиската премиер лига тимот на Лестер повторно се врати на врвот во Англија…