(Видео) МИЛАН прв 1/4 финалист во Купот на Италија – Еве кој настрада!

Фудбалерите на Милан на пенали го победија Торино и се првиот тим кој обезбеди четвртфинале во…

Италија со проблеми во составот против Германија во 1/4 финалето!

Селекторот на Италија, Антонио Конте ќе има големи проблеми во средниот ред пред дуелот со германската…

ТОП 5 гола од првите 1/4 финални средби од ЛШ

ТОП 5 од 1/4 финалето во Лигата на шампионките

ЛШ: Манчестер Сити и Реал Мадрид се први 1/2 финалисти!

Реал Мадрид и Манчестер Сити се првите два тима кои обезбедија пласман во полуфиналето на елитната…

ТОП 5 одбрани од 1/4 финалето во Лигата на шампионките

Барселона и Баерн Минхен со минимални победи во првите 1/4 финални средби од ЛШ

Во Лигата на шампионите се одиграа првите четвртфинални средби. До предност во првите дуели стигнаа фудбалерите…

ЛШ: Жрепката немилосрдна, две мега пресметки уште во 1/4 финалето!

На денешната ждрепка во Нион беа извлечени паровите за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Бранителот на…

Видео: Реал Мадрид и Волфсбург ги потврдија пласманите во 1/4 финалето

Тимовите на Реал Мадрид и Волфсбург се првите учесници во чествртфиналето во Лигата на фудбалските шампиони.…

ЖРК Вардар против Ларвик во 1/4 финалето од Лигата на шампионките!

Во Лигата на шампионките познати се паровите за нокаут фазата односно за 1/4 финалет. Нашиот шампион…

(Видео+Фото) Шок: Новак Џоковиќ го предаде мечот во Дубаи!

Новак Џоковиќ во четвртфиналето на АТП турнирот во Дубаи беше голем фаворит за пласман во полуфиналето…

AUS Open 2016: Серена Вилијамс и Радванска е првата 1/2 финална двојка

На женскиот дел од тенискиот гренслем Австралија опен позната е првата полуфинална двојка. Таму ќе се…

AUS Open 2016: Раониќ го шокираше Вавринка, Мареј и Ферер во 1/4 финале

На австралија опен се играат мечевите од осминафиналето во машка и женска конкуренција. Кај мажите се…

Видео: Милан е последниот 1/4 финалист на Италијанскиот куп

Милан е последниот тим кој успеа да се пласира во четвртфиналето на италијанскиот фудбалски Куп, откако…

Најдобрите 5 потези од 1/4 финалето на СП во ракомет за жени

ИХФ ги објави и најдобрите 5 потези од веќе завршените четвртфинални средби на 22 светско ракометно…

Само европски репрезентации останаа во 1/4 финалето на СП во ракомет за жени

На СП во ракомет за жени што се игра во Данска познати се сите четвртфиналисти, па…