(ВИДЕО) Марадона влезе во Тео Хернандез од Милан и го постигна голот на сезоната!

Оваа натпреварувачка сезона беше шампионска за фудбалерите на Милан кои по пауза од 11 години повторно…

Ибрахимовиќ замина на операцијата на коленото – Останува или заминува од Милан?

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ најверојатно ќе го продолжи договорот со Милан на уште една година, објавија…

Златан титулата му ја посвети на својот менаџер Раиола, а потоа кажа дали ќе продолжи да игра!

Златан Ибрахимовиќ и неговиот Милан го кренаа трофејот наменет за шампионот на италијанската Серија А. Титулата…

Гатузо изеде жив полжав, а потоа сакаше да го стрела Пирло – Во игра беше голема сума на пари!

Андреа Пирло со право го доби прекарот Моцарт за време на неговите фудбалски денови. Неговите додавања…

Нови сопственици, нови желби, нов стадион! – Од каде доаѓаат новите газди на Милан?

Бахреинската компанија „Инвесткорп“ е блиску до преземање на сопственоста на фудбалскиот клуб Милан, а новите сопственици…

(ВИДЕО) Две водителки флертуваа со Роналдињо за време на интервјуто – Бразилецот го прифати тоа!

Роналдињо е еден од момците кој беше магионичар со топка, а важеше и за голем женкар.…

Бруталната тепачка во Милан траеше 25 минути – Ибрахимовиќ излезе со скршено ребро!

Ибрахимовиќ во првиот мандат во Милан имаше жестока пресметка со Огучи Оневу, супер силниот американски дефанзивец.…

Фото: Идолот се јави! Кака му прати моќна порака на новиот играч на Милан, Марко Лазетиќ!

Легендарниот Бразилец Рикардо Кака е воодушевен што младиот српски фудбалер Марко Лазетиќ го избра дресот со…

ФОТО: Вака изгледа косата на Златан Ибрахимовиќ – Коментари има на сите страни!

Златан Ибрахимовиќ остана шокиран кога неговиот Милан викендов остана без ниту еден бод на домашен терен…

Милан и пресуди на својата легенда – По само 11 меча доби отказ од клубот!

Фудбалскиот клуб Џенова му врачи отказ на Андреј Шевченко од местото тренер на клубот, по нешто…

ВИДЕО: Милан и Интер добиваат нов стадион – Колку ќе чини и кога ќе биде готов?

Она за што се зборува веќе некое време е дефинитивно – фудбалските великани на Милано ќе…

Да да тој е тој! Златан Ибрахимовиќ го одбра својот наследник во Милан

Продолжението од Серија А, по оваа ноемвриска репрезентативна пауза, ни носи интересен дуел меѓу Фиорентина и…

ФОТО: Водителката ја собра целата слава на миланското дерби – Нејзиниот изглед е БРУТАЛЕН!

Ќе и скандираат секогаш кога ќе се појави на теренот. Вљубениците на фудбалот синоќа можеа да…

ВИДЕО: Класата е вечна – Ибрахимовиќ го постигна 400-от гол во кариерата!

Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ со голот против Рома го постигна својот 400-ти првенствен гол во…

Чудесниот Златан повторно ги поместува границите – Ги тресе мрежите и во 5-тата деценија, а само тројца се пред него!

Фантастичниот напаѓач на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна гол и асистенција во победата на неговиот тим против…

ВИДЕО: Најдобар старт во историјата на клубот – Како Милан го направи епскиот пресврт против Верона?